Prostowniki, przetwornice

Akumulator Hollywood SPV-20 12V, 1000W, 20Ah

Akumulator Hollywood SPV-20 12V, 1000W, 20Ah

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 449,00 PLN 365,04 PLN netto
Producent: Hollywood ENERGETIC
Indeks: 10519
Indeks producenta: SPV-20
Status: dostępny od 2 do 5 dni
Wysyłka: 12,00 PLN (przedpłata) 17,00 PLN (pobranie)
Opis

Akumulator AGM VRLA do ekstremalnych systemów car audio SQ/SPL o mocy do 1000W - 12V, 20Ah, CCA: 350A, PCA: 800A, SCA: 1500A, P+


Hollywood SPV-20  (20Ah)

Akumulator AGM/VRLA niemieckiej marki Hollywood z profesjonalnej serii ENERGETIC. Wysoka sprawność oraz możliwość dostarczenia dużego chwilowego prądu z małej kompaktowej obudowy pozwala używać SPV-20 głównie jako dodatkowego akumulatora wspomagającego systemy car audio. Niewielkie wymiary oraz płaska konstrukcja sprawiają, że idealnie nadaje się do montażu w bezpośrednim sąsiedztwie wzmacniaczy mocy, spełniając rolę bardzo wydajnego bufora prądowego o dużo wyższej skuteczności niż wiele kondensatorów buforowych. Inne zastosowania: motocykle, zasilacze z rezerwowym zasilaniem (np. centrale alarmowe), itp. Akumulatory Hollywood Energetic SPV-20 są szczególnie zalecany zawodnikom ekstremalnych turniejów car audio SPL (dB Race, Propper Droppers, dB Drag, itp.) do indywidualnej budowy potężnych baterii składające się z wielu mniejszych akumulatorów. Podstawowa wartość prądu rozruchowego akumulatorów Hollywood jest podawana według SAE. Warunki występujące podczas zasilania sprzętu car audio najlepiej odzwierciedla norma PCA (Pulse Cranking Amps), która również dobrze reprezentuje warunki występujące w trakcie normalnej codziennej eksploatacji pojazdu, podczas której rozrusznik jest uruchamiany impulsowo przeważnie na kilka sekund (typowo do ok. 3 sek.). 


PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE:

 • pojemność nominalna (20HR):  20 Ah 
 • pojemność min. (5HR):  18 Ah
 • CCA - prąd rozruchowy wg. SAE (30 sek./-18°C):  350 A  
 • PCA - prąd rozruchowy w impulsie (ok. 3 sek.):  800 A
 • SCA - prąd maksymalny przy krótkim zwarciu:  1500 A
 • rekomendowany dla urządzeń i systemów car audio o mocy do:  1000 W
 • napięcie w stanie pełnego naładowania bez obciążenia:  12,8 - 12,9 V 
 • napięcie ciągłego ładowania (np. w UPS):  13,5 - 13,8 V 
 • napięcie cyklicznego ładowania (np. w samochodzie):  14,4 - 15,0 V,  idealnie: 14,7 V  
 • waga:  7 kg
 • wymiary (dł. / szer. / wys.):  180 / 76 / 167 mm            
 • terminal dodatni po prawej stronie (P+)
 • wyposażenie standardowe:  śruby M6 dla konektorów oczkowych 
 • wyposażenie opcjonalne:  przykręcane terminale słupkowe Hollywood HPM-6 (sprzedawane oddzielnie)  
   
 • najnowocześniejsza, bezobsługowa technologia AGM VRLA
 • szczelna obudowa z wewnętrzną rekombinacją gazów i zaworami bezpieczeństwa 
 • ultra-niska rezystancja wewnętrzna - to szybsze ładowanie i sprawniejsze oddawanie mocy o dużych wartościach  
 • elektrody wykonane z ołowiu o najwyższej czystości 99,99% pochodzącego z pierwotnej produkcji (nie z recyklingu)
 • zwiększona gęstość i powierzchnia elektrod - to wyższa wydajność i więcej mocy bez konieczności powiększania obudowy
 • wysoka żywotność, odporność na głębokie rozładowania, wstrząsy i wibracje
 • kilkukrotnie wyższa ilość możliwych cykli ładowania i rozładowania w porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami
 • niższa podatność na zjawisko samorozładowania
 • współpraca z układami Start-Stop
 • brak emisji gazów podczas normalnej eksploatacji
 • możliwość montażu w dowolnej pozycji (za wyjątkiem dnem do góry)
   
 • stan naładowania według napięcia zmierzonego na akumulatorze bez obciążenia (min. 12 godz. po jego naładowaniu):

100%:  12,85 V - OK, pełne naładowanie
  90%:  12,77 V - OK, niewielkie niedoładowanie 
  80%:  12,65 V - akceptowalne rozładowanie - zalecane doładowanie konserwacyjne
  75%:  12,50 V - konieczne doładowanie - dłuższa eksploatacja grozi stopniowym obniżaniem parametrów
  50%:  12,25 V - doładuj jak najszybciej - zagrożenie szybko postępującym zasiarczeniem akumulatora 
  25%:  11,90 V - doładuj natychmiast - pozostawienie w tym stanie nieodwracalnie uszkodzi akumulator 
    0%:  11,60 V - doładuj natychmiast - pozostawienie w tym stanie nieodwracalnie uszkodzi akumulator 


Przechowywanie lub eksploatacja przez dłuższy czas akumulatora w stanie niepełnego naładowania (poniżej 80%) grozi stopniowym obniżaniem jego parametrów i w konsekwencji trwałym uszkodzeniem akumulatora. Tego rodzaju uszkodzenia nie są objęte gwarancją. W celu maksymalnego wydłużenia żywotności akumulatora, zalecamy jego regularne, konserwacyjne doładowywanie co ok. 2-3 tygodnie, przy pomocy ładowarki z elektroniczną kontrolę procesu ładowania, posiadającą opcję ładowania akumulatorów AGM napięciem 14,7V (np. marki CTEK). 


WAŻNE !

W przypadku montażu akumulatora w sąsiedztwie silnych źródeł ciepła (np. w komorze silnika), konieczne jest stosowanie dodatkowych grodzi, obudów lub kaset ochronnych (np. SPV70C), zabezpieczających i izolujących akumulator przed bezpośrednim szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Brak tego rodzaju zabezpieczeń skutkuje obniżeniem parametrów i wydajności akumulatora oraz może mieć wpływ na skrócenie jego żywotności lub utratę gwarancji.


Hollywood ENERGETIC – żółta seria do profesjonalnych zastosowań

Akumulatory niemieckiej marki Hollywood z żółtej serii ENERGETIC są dedykowane głównie dla najbardziej wymagających profesjonalnych zastosowań. Ogniwa te należą do nowe generacji akumulatorów o dużej wydajności, produkowanych według najnowszej technologii AGM (Absorbed Glass Mat), wykorzystującej wewnętrzną rekombinację gazów wraz z jednokierunkowymi zaworami bezpieczeństwa (VRLA - Valve Regulated Lead Acid ). W akumulatorach z tej serii zastosowano technologię „ogniwa suchego” ze zwiększoną ilością ultra cienkich płyt-elektrod ołowianych o najwyższej czystości (99,99%), będących w stanie dostarczyć bardzo dużych wartości prądu, gwarantując jednocześnie krótkie czasy ponownego ładowania. Taka konstrukcja umożliwia produkcję bardzo wydajnych akumulatorów o stosunkowo niewielkich gabarytach, posiadających bardzo niską rezystancje wewnętrzną umożliwiającą sprawne przyjmowanie i oddawanie dużych wartości energii w stosunkowo krótkim czasie. Absorpcyjna mata szklana będąca separatorem elektrod, tworzy ze swych włókien mikro-cele utrzymujące elektrolit we wnętrzu szczelnej obudowy. Dzięki temu akumulatory tego typu nie posiadają elektrolitu w stanie płynnym, który mógłby przelewać się lub wyciekać w przypadku uszkodzenia obudowy. Akumulatory z serii Hollywood Energetic są szczelne i nie gazują na zewnątrz, nie wymagają uzupełniania wody (wewnętrzna rekombinacja), dzięki czemu są całkowicie bezobsługowe i bezpieczniejsze od innych. Można je montować w dowolnej pozycji, nawet wewnątrz kabiny samochodu bez konieczności stosowania dodatkowej wentylacji. Przykręcane terminale słupkowe (sprzedawane oddzielnie) są odporne na korozję i zapewniają wyśmienity transfer energii w każdych warunkach atmosferycznych. Ogniwa z żółtej serii Hollywood ENERGETIC mogą pracować jako bardzo wydajne akumulatory rozruchowe w intensywnie eksploatowanych pojazdach lub służyć do zasilania zaawansowanych samochodowych systemów audio-video. Akumulatory te cieszą się dużym uznaniem najbardziej wymagających profesjonalistów z branży car audio, jako jedne z najlepszych i najwydajniejszych na rynku źródeł energii wykorzystywanych do zasilania bardzo wysilonych systemów car audio uczestniczących w ekstremalnych zawodach i turniejach SPL (Sound Pressure Level).

Akumulator Hollywood SPV-20 12V, 1000W, 20Ah – sprawdzony wybór wśród akumulatorów!

Bez ogródek możemy stwierdzić, że akumulator jest jednym z ważniejszych elementów w każdym pojeździe. Gwarantuje on dostęp do energii elektrycznej, która potrzebna jest do skutecznego funkcjonowania naszego środka transportu. W takim wypadku warto zadbać, by takowe źródło zasilania było jak najlepszej jakości. Wybór jest wręcz ogromny i można się w nim momentami zgubić, dlatego jesteśmy w stanie stwierdzić, że Akumulator Hollywood SPV-20 12V, 1000W, 20Ah może okazać się bardzo dobrym oraz bezpiecznym wyborem, który zapewni wysoką funkcjonalność oraz efektywność działania. Sięgnij po sprawdzoną markę, która nie będzie w stanie Cię zawieść!


Postaw na naszą ofertę!

W naszej ofercie znajdziesz również akumulatory innych producentów, które również będą w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Zainteresuj się sprawdzonym sklepem!
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również