Podróżowanie kojarzy nam się z pojazdami, którymi bez problemu pokonamy wiele kilometrów bez potrzeby ponownego uzupełniania paliwa. Z kolei myśląc o przejażdżkach, w naszych głowach częściej pojawiają się pojazdy takie jak rower. Alternatywą na krótkie i trochę dłuższe przemieszczanie się niewątpliwie są hulajnogi elektryczne. Z ich pomocą w stosunkowo szybki czasie przemieścimy się z miejsca do miejsca.

Hulajnogi elektryczne, alternatywa dla roweru?

Krótkie, rekreacyjne trasy kojarzą nam się z rowerem, na którym podróżując, możemy odetchnąć świeżym powietrzem oraz spędzić więcej czasu na dworze. Jednak rower ma często jeden zasadniczy problem. Chodzi mianowicie o wysiłek fizyczny, który staje się odczuwalny po przejechaniu kilku kilometrów. W ten sposób, podróż rowerem może zostać zdyskwalifikowana, gdy zależy nam na zachowaniu schludnego wyglądu. Hulajnogi elektryczne mogą okazać się w takim momencie pomocne, ponieważ jadąc na nich, zarówno spędzamy czas na dworze, jak i czerpiemy świeże powietrze.

Korzystanie z takiego rozwiązania pozwoli nam na szybkie przemieszczenie się, bez potu zlewającego nasze czoło. Dlatego hulajnogi elektryczne stworzone są do dojazdu na uczelnie, do pracy, czy też rekreacyjnych wyjść na zewnątrz. Zasięg, który jest przez nie oferowany, bez problemu powinien wystarczyć nam, na dotarcie oraz powrót z miejsca, do którego zmierzaliśmy, a możliwość ładowania ratuje nas, gdy nieoczekiwanie zabraknie nam energii w akumulatorze. Ze względu na krótką obecność na rynku, hulajnogi elektryczne nadal wzbudzają poruszenie, szczególnie w mniejszych miastach, gdzie nie ma dostępu do wypożyczalni sprzętu.

Dlaczego warto sprawdzić hulajnogi elektryczne?

Wiele osób, nadal nie docenia możliwości, które otrzymujemy, gdy decydujemy się na zakup elektrycznej hulajnogi. Podstawową zaletą jej posiadania, jest możliwość omijania korków obecnych na drogach. Ze względu na możliwość podróżowania po ścieżkach rowerowych, jadąc na hulajnodze bez większego problemu, dotrzemy w docelowe miejsce, szybciej od osób podróżujących samochodem. Jest to duże ułatwienie, szczególnie gdy nasz cel znajduje się przy zatłoczonej drodze, na której często powstają korki. Dzięki temu możemy pozostać w naszym mieszkaniu dłużej, niż gdybyśmy wybrali podróż samochodem.

Kolejnym z plusów, jest prędkość, którą osiąga hulajnoga. Podróżowanie na rowerze dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę, wymaga od nas dużego wysiłku, na który nie zawsze mamy ochotę, w szczególności, gdy musimy dojechać do naszej pracy o wczesnej porze. Przechodząc jednak do kolejnej z zalet, warto wspomnieć o możliwości składania hulajnogi. Jest to niezwykła zaleta, ponieważ możemy ją zabrać ze sobą do pomieszczenia, a rower musi zostać na zewnątrz. W ten sposób mamy pewność, że podczas naszej nieobecności, nikt nie pokusi się o przywłaszczenie naszej hulajnogi elektrycznej.

Hulajnogi elektryczne — co warto o nich wiedzieć?

Pomimo rosnącej świadomości, dla wielu osób hulajnogi elektryczne nadal są przedmiotem-zagadką, dlatego warto wyjaśnić parę kwestii. Pierwszą z nich, jest ich ekologiczność. Na ten temat pojawia się wiele wątpliwości, ponieważ wymagają one ładowania, jednak w przeciwieństwie do samochodów spalinowych, nie emitują one CO2 do atmosfery. Co więcej, ładowanie jest znacznie korzystniejsze, ponieważ koszty prądu są znacznie mniejsze od paliw. W kontekście hulajnóg znajdziemy również sporo obaw, przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednak warto zauważyć, że ze względu na mobilność i możliwość złożenia, hulajnogi elektryczne możemy zabrać ze sobą do komunikacji miejskiej.

Niezwykle ważne jest także sprawdzenie aspektów technicznych hulajnóg. Chodzi tutaj mianowicie o dopuszczalną masę osoby, która kieruje pojazdem, ponieważ ma ona realny wpływ na funkcjonowanie sprzętu. Jeżeli dobierzemy nieodpowiedni produkt, może mieć on problemy, z zachowaniem prędkości oraz mocy, ponieważ nie jest przystosowany do ciężaru osoby kierującej. Warto jest również określić cel, jaki przyświeca nam przy zakupie, ze względu na różny rozmiar kół, musimy wybrać główne przeznaczenie, jaki mają mieć hulajnogi elektryczne.

Sprzęt warty polecenia!

Podejmując decyzje, o zakupie sprzętu, warto rozejrzeć się, jakie hulajnogi są dostępne obecnie na rynku. Przy rozważaniach powinniśmy uwzględnić zasięg, który nas zadowala, moc sprzętu, oraz prędkość maksymalną, jaką osiąga. Często, uda nam się oszczędzić kilkaset złotych, tylko dzięki mniejszej pojemności akumulatora, który w rzeczywistości nie będzie miał dla nas żadnego znaczenia, ponieważ zasięg wystarczy nam, na podróż do głównego miejsca i z powrotem.

Wyborem, który uważamy za godny polecenia, jest Hulajnoga elektryczna Neoline T28, 350W, 13.5Ah, 55km linia 2021. Sprzęt, który powinien zadowolić każdą osobę, bez względu, czy jest to pierwsza hulajnoga, czy kolejna. Pojemny akumulator hulajnogi elektrycznej, gwarantuje, że dotrzemy nią w każde miejsce.