Jak zamontować kamery cofania

Jak zamontować kamery cofania

Jak zamontować kamery cofania

Kamery cofania z biegiem czasu w znaczny sposób zyskują na popularności. Na samym początku uważano je za drogą technologię, która jest trudno dostępna dla standardowych użytkowników. Obecna sytuacja jednak wygląda całkowicie inaczej, ponieważ każdy może sobie pozwolić na taką wygodę oraz komfort. Po zakupie pozostaje jedynie problem montażu, który na samym początku może wydawać się trudny do zrealizowania. W tym artykule postaramy się dokładnie przedstawić jak ten proces powinien przebiegać!

Proces montażu dedykowanej kamery

Jednym z wyborów dostępnych na rynku są kamery samochodowe dedykowane które prawdopodobnie cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Głównie ze względu na stosunkowo prosty montaż, który powinien być wolny od jakichkolwiek problemu. Czym należy kierować się przy zakupie? Przede wszystkim powinieneś znać dokładny model swojego auta, ale i również wymiary oraz mocowanie lampy tablicy rejestracyjnej. Jeżeli udało Ci się uzyskać wszystkie dane, to teraz pozostaje jedynie zamówić interesujący model urządzenia. Sam montaż jest kwestią trywialną, ponieważ należy jedynie umieścić sprzęt w miejscu lampki oświetlającej tablicę rejestracyjną. Możesz się spotkać z dwoma sposobami mocowania, ponieważ niektóre z nich montuje się za pomocą zatrzasku, zaś pozostałe trzymają się miejsca dzięki śrubom montażowym.

Na stronie Car-tronic znajdziesz bogaty wybór dedykowanych kamer cofania. Produkty takie są doskonałą propozycją, które chciałyby cieszyć się wygodą oraz komfortem w najbardziej intuicyjnym wydaniu. Samo mocowanie sprzętu powinno zająć mniej niż 5 minut, potem pozostaje jedynie skonfigurować wszystkie źródła obrazu z monitorem.

Montaż kamery uniwersalnej

Uniwersalne kamery cofania przede wszystkim charakteryzują się pełną regulacją. Oferują one także szeroką regulację perspektywy widoku, jednak montaż będzie o wiele trudniejszy, aniżeli miało to miejsce w przypadku rozwiązań dedykowanych. Co należy zrobić? Niestety nie unikniesz ingerencji w strukturę blach pojazdu. Jeżeli chcesz przytwierdzić urządzenie w sposób poprawny, to na samym początku musisz zadbać o wywiercenie dwóch dziur, które pozwolą na prosty montaż. Mimo wszystko pierwszą czynnością będzie odkręcenie tablicy rejestracyjnej. Dalej należy przyłożyć kamerę cofania do przestrzeni znajdującej się nad tablicą rejestracyjną i za pomocą dowolnego znacznika określić miejsca otworów montażowych. Następną czynnością będzie dokładne wywiercenie otworów – radzimy uważać przy tej czynności, żeby blachy nie zostały nadmiernie uszkodzone. Ostatnimi elementami procesu montażu będzie odklejenie folii ochronnej na kamerze oraz przytwierdzenie jej za pomocą śrub nad tablicą rejestracyjną.

Jak zamontować kamerę cofania w ramce?

Dobrym rozwiązaniem dla początkujących mogą być także kamery cofania w ramce, ponieważ ich proces montażu jest niemalże tak samo prosty jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań dedykowanych. Jedynie musisz wyposażyć się w dwie śruby oraz śrubokręt. Na samym początku musisz odkręcić tablicę rejestracyjną, przykręcić ramkę tablicy rejestracyjnej, w której wcześniej umieściłeś kamerę, a na samym końcu dokręć blachy i praca zakończona!

Montaż kamery ze stacją multimedialną

Jeżeli udało Ci się zamontować już swoją kamerę cofania, to teraz pozostaje najtrudniejszy proces czyli bezpośrednie podłączenie do stacji multimedialnej, na której będzie wyświetlał się obraz z zainstalowanych kamer. Możesz zdecydować się na stację samą w sobie lub osobny monitor LCD, które są coraz tańsze. Podłączanie przewodów jest czasochłonnym zajęciem, ponieważ może ono zająć nawet 4 godziny. Wyposaż się w dokładną instrukcję swojego ekranu, aby móc bez większego problemu znaleźć wszystkie wyprowadzenia przewodów. Stosuj się do zaleceń, a wszystko powinno działać!

Mimo wszystko uważamy, że w przypadku podłączenia warto zastanowić się nad kontaktem ze specjalistą, który za stosunkowo niewielką opłatą zadba o poprawne podłączenie przewodów. W ten sposób będziesz mógł zabezpieczyć się przed niepożądanymi usterkami, które mogłyby mieć miejsce podczas amatorskiego montażu.

Pozostałe rodzaje kamer cofania

Oczywiście na rynku można znaleźć inne rodzaje kamer cofania, mimo wszystko uważamy, że ich sposób montażu nie odbiega poziomem zaawansowania od rozwiązań dedykowanych, więc pomijamy je w tym artykule. Oczywiście jeżeli miałbyś jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu z naszą obsługą klienta, która w fachowy sposób rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zainwestuj w sprawdzone modele!

Mamy nadzieję, że udało nam się dokładnie określić jak powinien wyglądać proces montażu kamer cofania. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia, to zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem w którym znajdziesz artykuły od sprawdzonych producentów, którzy na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Postaw na profesjonalizm!