Kamery cofania — zbędny bajer, czy niezbędna pomoc

Kamery cofania — zbędny bajer, czy niezbędna pomoc

Kamery cofania — zbędny bajer, czy niezbędna pomoc

Obecne czasy przyzwyczajają nas do coraz większej ilości gadżetów, które nie koniecznie są nam niezbędne do życia. Sklepy wypchane są produktami, które mają swoje przysłowiowe pięć minut, a potem zalegają w magazynach. Podobnie wygląda to w naszych domach, często kupujemy przedmioty, których, nie potrzebujemy, lecz moda sprawia, że ich pożądamy. Czy taka sama sytuacja występuje w kwestii kamer cofania?

Kamery cofania, czy są lepsze od czujników parkowania?

Dla wielu osób, pojęcia kamery cofania oraz czujniki parkowania są synonimami. W praktyce wcale tak nie jest. Podczas gdy czujniki parkowania informują nas o odległości, w jakiej znajdujemy się od przeszkody, kamery cofania dają nam realne spojrzenie na przestrzeń znajdującą się za naszym pojazdem. Takie spojrzenie pozwala nam lepiej ocenić sytuację, a dodatkowo pozwala nam na  szybszą reakcję w sytuacjach dziejących się natychmiastowo. 

Pomimo że czujniki parkowania są znacznie częściej spotykane w starszych samochodach, to kamera cofania szerokokątna jest opcją znacznie lepszą od czujników. Obecność kamery sprawia, że widzimy, co dokładnie się dzieje, dlatego cofając mamy pełny obraz tego, co może się wydarzyć. W przypadku czujników widzimy jedynie wizualizację lub słyszymy powiadomienia dźwiękowe, które często na skutek zabrudzenia błędnie informują nas o rzekomej przeszkodzie znajdującej się za pojazdem. Kamery cofania natomiast nie mają takich problemów, oczywiście mogą się one zabrudzić, ale są znacznie mniej podatne na tego typu kłopoty. 

Jedynymi minusami, które można znaleźć w kamerach cofania to ich koszt, w porównaniu z czujnikami parkowania oraz miejsce, które zajmują w samochodzie. Kamery cofania potrzebują monitora, który będzie pokazywał nam widok zza samochodu, jednak nigdy nie powinniśmy oszczędzać miejsca względem bezpieczeństwa.

Kamera cofania szerokokątna, idealne rozwiązanie do busów?

Prowadzenie zabudowanego busa jest znacznie trudniejsze, od prowadzenia zwykłej osobówki. O ile jazda do przodu busem, jest miła i przyjemna za sprawą krótkiego przodu, oraz podwyższonego siedzenia, o tyle dla wielu kierowców, niezwykle problematyczne okazuje się cofanie busem. Brak możliwości obejrzenia się sprawia, że musimy bazować na instynktach. Idealnym rozwiązaniem na wyjście z problemu jest kamera cofania szerokokątna, dzięki której bez problemu zobaczymy, co znajduje się za naszym busem.

Kamery cofania powinny być instalowane w każdym samochodzie, w którym nie mamy dostępu do tylnej szyby. W ten sposób dochodziłoby znacznie rzadziej do stłuczek i wypadków, ponieważ kierowca miałby większą świadomość odnośnie do przestrzeni za nim. Kamera cofania szerokokątna jest rozwiązaniem droższym, jednak jest ona niezastąpiona za sprawą jej obrazu. Nawet początkujący kierowca z łatwością zaparkuje w zatłoczonym miejscu, posiadając kamery cofania wysokiej jakości.

Wygraj z wyłudzaczami, kupując kamery cofania!

Niezależnie czy w naszym samochodzie znajduje się kamera cofania szerokokątna, czy zwykła, jej obecność może sprawić, że nigdy nie damy się naciągnąć osobą wyłudzającym pieniądze na niewinnych ludziach. Popularną metodą oszustów jest naciąganie osób parkujących, wmawiając im, że spowodowali stłuczkę parkingową. W takiej sytuacji ciężko jest udowodnić swoją niewinność jednak obecność kamery cofania, która dodatkowo nagrywa naszą jazdę, może okazać się decyzyjna podczas sprawy sądowej. Nagranie jest niepodważalnym dowodem naszej niewinności, dlatego warto zainwestować w kamery cofania, które uratują nas z opresji.

Niezwykle wartościową funkcją kamer jest ich tryb awaryjny, który sprawia, że kamera załącza się, gdy samochód zostanie uderzony. Nieuczciwe osoby decydują się na ucieczkę, ponieważ nie muszą ponosić odpowiedzialności za swoje czyny, jednak gdy w naszym samochodzie znajduje się kamera cofania szerokokątna namierzenie zbiega, staje się niezwykle proste. Czytelne numery wystarczy przedstawić na policji, która szybko znajdzie winowajcę szkody.

Najlepsze kamery cofania tylko na car-tronic.pl

Nasza firma przez lata doświadczeń wyrobiła sobie znaczącą markę na rynku motoryzacyjnym. Produkty znajdujące się w naszym sklepie są najwyższej jakości, dlatego warto wydać na nie gotówkę. Akcesoria zwiększające nasze bezpieczeństwo powinny być niezbędne w każdym samochodzie, niezależnie od tego ile lat ma auto, czy w jakim stanie jest. Kamery cofania sprawiają, że czujemy się bezpiecznie, a to uczucie jest warte znacznie więcej niż jakiekolwiek pieniądze.

Zapraszamy serdecznie do naszego działu kamery cofania, gdzie znajdziecie Państwo różne rodzaje kamer oraz wiele akcesoriów, które są do nich przydatne. Każdy z produktów jest sprawdzony, dlatego nie ma żadnej mowy o wątpliwej jakości produktów. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów był zadowolony z zakupów, oraz żeby wracał na naszą stronę, za każdym razem, gdy potrzebuje elementów do swojego samochodu.