MUSWAY

MARKA

Jeśli szukasz produktów świetnie brzmiących, znajdziesz je w MUSWAY. MUSWAY to skrót od „Music is the Way” i ma symbolizować, że założyciele firmy rozumieją muzykę jako część ich stylu życia i kultury, co ostatecznie doprowadziło do motto firmy. Bezkompromisowo dobry dźwięk jest zawsze postrzegany jako ideał, nic więc dziwnego, że wszyscy pracownicy MUSWAY to entuzjaści dźwięku, których celem jest tworzenie wysokiej jakości produktów do wyrafinowanego odtwarzania muzyki. Pasję do muzyki dzielą z wieloma innymi na całym świecie, co w prosty i przyjazny sposób jednoczy wszystkich fanów muzyki.

W pierwszych latach młoda marka inspirowała rynek wysokiej jakości odtwarzaczami audio hi-res, które potrafiły odtwarzać muzykę bez zwykłych strat – czyli „bezstratnych”. Po sukcesie firma MUSWAY poświęciła się opracowywaniu wysokiej jakości cyfrowych procesorów dźwięku (DSP), które szybko stały się przedmiotem filozofii produktu od momentu ich wprowadzenia. W konsekwencji w 2015 roku powstały pierwsze wzmacniacze mocy klasy D z procesorami DSP, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane szerszej publiczności na całym świecie w 2018 roku. Dwa wzmacniacze mocy DSP testowane w Car & Hifi już w momencie debiutu pokazały, z czego są zrobione: innowacyjny 6-kanałowy wzmacniacz M6 bez trudu zdobył tytuł „Najlepszego Produktu” w „Top Class”, modelu 8-kanałowym D8 był jeszcze bardziej przekonujący i konsekwentnie wchodził do „Absolute Top Class” z najwyższymi ocenami. Od tego czasu MUSWAY jest synonimem najlepszego dźwięku i nowoczesnej technologii dla entuzjastów dźwięku.

FILOZOFIA

Dzięki high-endowej filozofii rozumienia wysokiej jakości i najlepszego dźwięku, produkty w swojej obecnej formie i funkcji powstały we współpracy MUSWAY z europejskim partnerem handlowym AUDIO DESIGN. Wzmacniacze DSP w szczególności podlegają ciągłemu procesowi optymalizacji w tym dialogu. D8 jest teraz dostępny w wersji v2, którą, podobnie jak M6, można teraz bardzo łatwo rozszerzyć za pomocą adaptera USB Bluetooth o funkcje strumieniowego przesyłania dźwięku lub wygodne sterowanie APP dla tabletów lub smartfonów. W ten sposób cyfrowe przetwarzanie dźwięku sprawia przyjemność. MUSWAY opracował mini wzmacniacz mocy P2 do wspomnianych wzmacniaczy mocy DSP. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać kanały DSP M6 lub D8, możesz po prostu dodać dwa aktywne kanały do ​​każdego z P2 w mgnieniu oka! Szczególnie dobre właściwości techniczne i tonalne zwróciły uwagę redaktora testów, Elmara Michelsa, który w wydaniu Car&Hifi 6/2018 poddał P2 próbie. Zauważył: „To wszystko, ale nie jest sprawą oczywistą, że układ wzmacniacza mocy zapewnia przepustowość do 60 kiloherców (!)… Dotyczy to również jakości dźwięku, ponieważ tutaj również widać mały rozmiar”.

STAN AKTUALNY

Entuzjazm ma wartość tylko wtedy, gdy można go zastosować w praktyce. Od tego momentu zwykle się komplikuje, ponieważ przeszkody nie do pokonania technicznie często kładą przedwcześnie kres teoretycznemu ideałowi. Przynajmniej tak było w ostatnim tysiącleciu, kiedy wzmacniacze o dobrym brzmieniu i wysokiej wydajności z trudem mieściły się w małych samochodach. Pomijając zużycie energii, bo te watowe potwory z łatwością zabiły niektóre baterie. Ale nie tylko to: gdyby porównać sprzęt do prezentowanych tutaj cyfrowych wzmacniaczy MUSWAY, różnica byłaby co najmniej tak duża, jak porównanie telefonu z tarczą obrotową z lat osiemdziesiątych do współczesnego smartfona. Dlatego, jeśli planujesz wykopać z piwnicy ten dobrze sezonowany wzmacniacz, aby zmieścił się w nowym pojeździe, odradzamy to. Prawdopodobnie miałbyś z tego tylko ograniczoną przyjemność.

TECHNOLOGIA DLA MIŁOŚNIKÓW DŹWIĘKU

Nowoczesne wzmacniacze w stylu interpretacji MUSWAY to „cyfrowe” maszyny dźwiękowe, które tryskają sprzętem i najnowszą technologią. Wyobraź sobie, że masz własne studio nagraniowe, aby móc optymalnie dostosować dźwięk swoich głośników. Czy masz przed sobą zdjęcie? Wiele mikserów na różnych poziomach z różnymi kontrolkami i ścieżkami audio? Być może możesz sobie wyobrazić, że przy takim arsenale opcji regulacji możesz uzyskać najlepszy dźwięk z dowolnego głośnika. To była podstawowa idea twórców, gdy technologia DSP trafiła do nowoczesnych wzmacniaczy. Dokładnie taka topologia została zaimplementowana we wzmacniaczach MUSWAY DSP, na bardzo małej przestrzeni iz najnowszą technologią procesorową. Zasadniczo chodzi o optymalne odtworzenie naturalnego dźwięku, który jest przechowywany w dobrym nagraniu. Brzmi to banalnie, ale w praktyce może to być trudne. Tak jak są problemy z jakimkolwiek nagraniem muzyki, tak też są problemy z jej odtworzeniem, zwłaszcza jeśli głośniki nie są optymalnie rozmieszczone w pojeździe lub inne przeszkody akustyczne stoją na przeszkodzie dobrej reprodukcji dźwięku. Właśnie z takimi problemami wzmacniacze procesorowe MUSWAY w pełni wykorzystują ich potencjał. Wszystkie parametry można ustawić perfekcyjnie i z niezwykle wysoką technicznie wiernością dźwięku, o której wcześniej nie sądzono, że jest to możliwe.

TECHNOLOGIA

Hasło „TECHNOLOGIA DLA ENTUZJASTÓW DŹWIĘKU” to program MUSWAY. Staje się to szczególnie widoczne, gdy przyjrzymy się bliżej komponentom hi-fi wzmacniaczy mocy, które są bezkompromisowo nastawione na high-end. Zastosowano wysoce wydajną technologię klasy D, a każdą parę kanałów można również przełączyć na mono, co sprawia, że ​​podłączenie subwooferów jest szczególnie łatwe. Jednak nawet ważniejszy niż funkcja jest dźwięk: w niezliczonych sesjach odsłuchowych poszczególne komponenty zostały dostrojone do siebie tak, aby nawet najbardziej krytyczni słuchacze otrzymali swoją wartość. W przeszłości często zdarzało się, że w szczególności wzmacniacze mocy procesorów miały wysoki poziom kompetencji technicznych, ale dźwięk schodził na dalszy plan. Inaczej jest w przypadku nowoczesnych wzmacniaczy MUSWAY: tutaj wysoka funkcjonalność została połączona z najwyższą jakością dźwięku. Nie ma znaczenia, czy proste fabryczne głośniki są podrasowane akustycznie, czy też niezliczone opcje sterowania są wykorzystywane do wydobycia wszystkiego z doposażonych, wysokiej jakości głośników. Z tym drugim wynik jest oczywiście znacznie lepszy.

Dzięki DSP można wyraźnie ustawić prawie wszystkie poprawki. Niezależnie od tego, czy chodzi o korekcję częstotliwości, współczynnik Q, czas pracy, rotację fazy, czy rozbudowane konfiguracje zwrotnic, najwyższy poziom dźwięku jest możliwy tylko w ten sposób. Każdy, kto jest zadowolony z mniej, wyraźnie się myli.

PORTFOLIO

Portfolio MUSWAY obejmuje teraz nie tylko wzmacniacze i procesory DSP, pasjonaci wynalazcy z laboratorium dźwięku MUSWAY poszerzyli również gamę produktów o systemy głośnikowe, obudowy subwooferów i odpowiednie akcesoria. Wykazali to samo poświęcenie i skrupulatność, które były celebrowane w rozwoju wzmacniaczy DSP. Do budowy nowych, przemyślanych modeli użyto tylko najlepszych komponentów i innowacyjnych materiałów, co z nawiązką przekłada się na zrównoważony i doskonały dźwięk, a także na rozwój osiągów i długowieczność. Nie tylko imponują stosunkiem ceny do wydajności, ale głośniki i subwoofery są szczególnie przekonujące pod względem brzmienia na całym pokładzie. Dzięki szerokiej gamie potężnych i jednocześnie optymalnie zestrojonych przetworników dźwięku nic nie stoi na przeszkodzie systemowi dźwiękowemu w Twoim pojeździe, który składa się wyłącznie z komponentów MUSWAY. Zainspiruj się badaniem słuchu!

Test

MUSWAY

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników