Niepozorny wygląd może sprawić, że traktujemy wycieraczki jako zwykły element samochodu, nie zastanawiając się nawet, czy wybrane przez nas akcesoria będą zdawały swoją rolę w naszym samochodzie. Dla wielu osób każda wycieraczka jest taka sama, jednak gdy poświęcimy im więcej uwagi, szybko zrozumiemy, że ich wybór ma niezwykle duże znaczenie w zachowaniu czystości szyby.

Dlaczego dobre wycieraczki samochodowe są konieczne w samochodzie?

W letnich porach roku, w których deszcz prawie nie występuje, wiele osób praktycznie zapomina o używaniu wycieraczek, jednak ich zastosowanie jest ważne podczas każdej pory roku. Gdy temperatury na zewnątrz sięgają naprawdę wysokich stopni, a występowanie deszczu jest znikome, można wręcz pomyśleć, że wycieraczki samochodowe są niepotrzebne, jednak ich zastosowanie wcale nie ogranicza się do ścierania wody lub śniegu z szyby samochodu. W letnich porach roku uświadczymy znacznie więcej kurzu i pyłu, który osiada na naszej szybie. Aby się go pozbyć, użycie płynu do spryskiwaczy załatwia sprawę.

Jednak sam płyn nic nam nie da, gdy nie posiadamy odpowiednich wycieraczek odpowiednio czyszczących szybę. Postawienie na słabej jakości pióra sprawi, że wycieraczki jedynie rozetrą brud po całej powierzchni szyby, skutecznie ograniczając naszą widoczność, a co za tym idzie, narobią nam więcej kłopotów, niż te, które występowały przed użyciem wycieraczki. Dlatego wycieraczki samochodowe powinny być wybierane indywidualnie pod konkretny model samochodu, tak aby były one całkowicie dopasowane do danego auta.

Wycieraczki samochodowe, czyli sposób na zwiększenie komfortu jazdy!

Ze względu na to, że każdy kierowca wie, jakie funkcje mają wycieraczki, wielu z nich nie przykłada uwagi do tego, że to właśnie wycieraczki samochodowe odpowiadają za nasz komfort jazdy, wpływają na nasze skupienie oraz koncentracje podczas trasy. W jaki sposób? W momencie, gdy na szybie zobaczymy element, który jest nienaturalny, dla przykładu mocne zabrudzenie lub inny rozpraszający element, nasz umysł znacznie mocniej skupia się na tym miejscu. Przez co większość naszej koncentracji poświęca się na jednym miejscu, a co za tym idzie, nie jesteśmy w pełni skoncentrowani na pokonywanej przez nas drodze.

Dlatego właśnie wycieraczki samochodowe pozwalają nam na usunięcie brudu z naszej szyby, a my nie mamy wtedy potrzeby, aby skupiać się na tym specjalnym miejscu. Zwiększony komfort podczas prowadzenia jest niezbędny, aby cała podróż przebiegła bezpiecznie zarówno dla nas, naszych pasażerów, jak i osób uczestniczących również w ruchu drogowym. 

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać? Dedykowane czy uniwersalne?

Biorąc pod uwagę wiele aspektów, możemy zastanowić się, kiedy i czy lepiej sięgnąć po dedykowane wycieraczki, czy te uniwersalne dla wszystkich samochodów. Na początku warto wziąć pod lupę wycieraczki samochodowe dedykowane. Jak sama nazwa wskazuje, są one stworzone specjalnie pod konkretną markę oraz model samochodu. Ze względu na różne modele, szyby oraz ich kąty nachylenia mogą się różnić, dlatego nie do każdego samochodu pasować będzie uniwersalna wycieraczka. Co więcej, sposób montażu wycieraczki może również być specjalny dla danego modelu, dlatego w tym momencie musimy sięgnąć po model dedykowany.

Zostaje więc jedno pytanie, kiedy sięgać po uniwersalne wycieraczki samochodowe? Wycieraczki uniwersalne są świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby, której samochód nie ma wyróżniającej się budowy. Wycieraczki płaskie idealnie przylegają do szyby, dzięki czemu z ich pomocą z pewnością zbierzemy wszystko, co znajduje się na szybie, i w ten sposób znacząco poprawimy widoczność z kabiny naszego samochodu.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki samochodowe?

Nowi kierowcy bardzo często natrafiają na problem związany z rozmiarem pióra wycieraczki. Odpowiednie dopasowanie jest kluczowe, aby całość działała poprawnie, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej, warto sprawdzić, jakie wycieraczki samochodowe będą odpowiednie dla naszego samochodu. W tym zagadnieniu nie znajdziemy rozwiązania pasującego dla każdego samochodu, dlatego warto dowiedzieć się, jaką długość powinny mieć pióra do konkretnego modelu, posiadanego przez nas. Jak to sprawdzić? W Internecie znajdziemy wiele stron, które informują nas, jaka długość wycieraczki powinna pasować do naszego auta.

Jeżeli już znajdziemy długość pióra, która nas interesuje, warto odwiedzić nasz dział wycieraczki samochodowe, w którym znajdziemy pióra o różnych długościach, zarówno te dedykowane do wybranych modeli, jak i te uniwersalne. Nasz sklep w ofercie posiada całą masę wycieraczek uniwersalnych takich jak Wycieraczka płaska Vertex model 701 17" (425mm) z uchwytem typu "U" dopasowana do wielu modelów samochodów, niezależnie od marki.