Ładowarki samochodowe, Zasilacze

Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW

Darmowa wysyłka

Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW

ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 899,00 PLN 730,89 PLN netto
Producent: AZO Digital
Indeks: 09580
Indeks producenta: AZO00D1174
EAN: 5903332566259
Status: dostępny od 7 do 14 dni
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Opis

Przetwornica ECO Solar Boost MPPT-3000 pozwala na bezpośrednie zastosowanie systemów paneli fotowoltaicznych do zasilania urządzeń grzewczych, takich jak bojlery elektryczne, grzejniki, maty grzewcze itp.

System jest prosty, wymaga jedynie podłączenia odpowiedniej ilości (od 4 do 9 sztuk) typowych paneli fotowoltaicznych o napięciu roboczym około 32V lub odpowiedniej ilości innych, oraz odbiornika energii np. bojlera elektrycznego, ogrzewanie podłogowe.

Prąd stały wytwarzany w panelach, którym nie można bezpośrednio zasilać urządzeń grzewczych, zostaje w przetwornicy zamieniony na prąd przemienny, którym można już zasilać urządzenia grzewcze.

Maksymalna moc sytemu to 3kW, przetwornica posiada wyjście priorytetowe \"1\", na którym zawsze jest napięcie oraz wyjście zależne \"2\", które włączane jest gdy na wyjściu nr \"1\" nie jest pobierana energia i wyłączane gdy energia znowu jest pobierana z wyjścia \"1\".


\"\"


Pozwala to na podłączenie dwóch urządzeń grzewczych np. dwóch bojlerów, z których jeden będzie nagrzewany jako pierwszy, a drugi w sytuacji gdy termostat tego pierwszego przerwie odbieranie energii z przetwornicy. Dzięki zaimplementowanej funkcji MPPT, przetwornica automatycznie przystosuje się do mocy grzałki i tak ustawi swój punkt pracy, aby energia odbierana z systemu paneli fotowoltaicznych była maksymalna.

W tabeli poniżej przedstawiono sposób doboru optymalnej grzałki w zależności od mocy i napięcia systemu PV. Dobór optymalnej grzałki gwarantuje największą skuteczność sytemu PV do grzania wody.


\"\"


Parametry / Nazwa produktu

SOLARNA PRZETWORNICA NAPIĘCIA ECO Solar Boost MPPT-3000

Napięcie wejściowe[VDC]

120 do 350

Napięcie wyjściowe [VAC]

120 do 350

Moc maksymalna

3 kW

Funkcja MPPT

TAK

Połączenie paneli PV

szeregowe, lub szeregowo równoległe

Przebieg napięcia na wyjściu

modyfikowany sinus

Wyjście VAC Nr 1

priorytetowe

Wyjście VAC Nr 2

Zależne *
Zabezpieczenie pod/nadnapięciowe

TAK

Zabezpieczenie termiczne

TAK

Zabezpieczenie przeciążeniowe

TAK

Temperatura pracy

-25°C ~ +55°C

Sprawność

>94%

Chłodzenie

Aktywne

Złącze zasilania

Złącze śrubowe M6

Gniazdo wyjściowe 230V

2 x E (z bolcem)

Obudowa

Aluminium

Stopień ochrony (IP)

IP21

Wymiary DxSxW [mm]

290x190x80

Waga [kg]

2.4 kg

Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW – alternatywne źródła energii w Twoim samochodzie!

Każde nowoczesne auto posiada dostęp do elektroniki. Być może jesteś osobą, która ceni sobie dobro środowiska i chciałaby sięgnąć po alternatywne źródła energii? Fotowoltaika staje się coraz to bardziej popularna, nawet w samochodach! Dlaczego, by więc jej nie spróbować? Jeżeli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z panelami słonecznymi, to dobrą propozycją może okazać się Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW. Dzięki niej całkowicie ograniczysz się od standardowej energii, a przejdziesz na zdrową siłę słońca. Środowisko Ci za to podziękuje, a jednocześnie nie zauważysz żadnej różnicy w korzystaniu z pojazdu!

Postaw na alternatywne źródła energii!

Alternatywne źródła energii nabierają na popularności ze względu na swoją wysoką funkcjonalność oraz oszczędność! Postaw na fotowoltaikę i ciesz się zaskakującymi efektami!

Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW – zamień energię słoneczną na elektryczną w prosty sposób!

Energia solarna zyskuje coraz to większą popularność. Sięgając po tego typu rozwiązania, spodziewamy się zmniejszenia kosztów naszych rachunków. Kolejną zaletą jest przyjazność naszemu środowisku, na co obecnie trzeba zwracać coraz to większą uwagę. Jeżeli posiadasz już panele, które planujesz zamontować, to kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniej przetwornicy. Pozwól, że zaproponujemy Ci najlepszy możliwy sprzęt. Przetwornica Solarna ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW to pewny wybór, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Produkt charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz funkcjonalnością. 

Zaufaj sprawdzonemu sprzedawcy!

Jeżeli poszukujesz odpowiedniego sklepu, gdzie znajdziesz najlepsze możliwe produkty, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nie pożałujesz swojego wyboru!
 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy