Test

Radioodtwarzacze do samochodu

Wyświetlono: 1 – 40 z 53 wyników

Radio samochodowe — jakie funkcje warto posiadać?

Szybki rozwój technologii sprawił, że na rynku dostępne są różne radioodbiorniki, które toczą istny wyścig o pozycje lidera na rynku. Właśnie dlatego coraz częściej możemy znaleźć radia samochodowe z androidem, które przy pomocy systemu pozwalają nam na wiele różnych opcji, które dotychczas nie były dostępne w naszym aucie. Jedną z nich dla przykładu jest możliwość połączenia się z telefonem, a to otwiera nam wiele ciekawych, oraz wcześniej niedostępnych opcji. Dostęp do muzyki, która dostępna jest na telefonie to dopiero początek zalet, jakie dają nam radia samochodowe android.

Czytaj więcej

W przypadku obecnych smartfonów ze względu na szeroki dostęp do internetu wiele osób zapomina o tym, że najbardziej podstawową funkcją telefonu jest możliwość wykonywania połączeń. Radio samochodowe z systemem android pozwala nam na wykonywanie, odbieranie oraz zakończenie połączenia bez konieczności wzięcia telefonu do ręki. To właśnie ta opcja jest bardzo często wykorzystywana przez kierowców, którzy zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nie mogą trzymać telefonu w ręce podczas prowadzenia auta. Radia samochodowe android, umożliwiają nam jednak bezproblemowe wykonywanie połączeń, a przeniesienie rozmowy na głośniki samochodu daje nam swobodę.

Radio samochodowe — bluetooth jako niezbędnik podróży

Możliwość połączenia telefonu przez bluetooth z radiem samochodowym wydawała się kiedyś niemożliwa. Obecna technologia bez problemu pozwala nam jednak, aby radio samochodowe bluetooth połączyło się z naszym telefonem. Jest to duża zaleta, ponieważ nie musimy już więcej plątać się w kablu AUX, który ogranicza nas oraz powoduje, że telefon musi cały czas znajdować się podłączony. Bardzo ważną zaletą jest również możliwość połączenia nawigacji z radiem. W ten sposób z głośników samochodowych wybrzmiewa nam głos nawigatora, a my nie musimy już więcej spoglądać na telefon w celu sprawdzenia naszej trasy.

Radio samochodowe z bluetooth to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku. W przypadku, w którym nasze radio nie ma dostępu do tej technologii, musimy ograniczać się do nagrywania płyt lub zrzucania muzyki na pendrive. Dla wielu osób jest to bardzo ograniczające, w szczególności ze względu na platformy streamingowe, z których korzysta coraz więcej osób, a z tego powodu naprawdę coraz mniej osób decyduje się na pobieranie muzyki na swój komputer. Radio do samochodu bluetooth to sprzęt, który idealnie odnalazł się na rynku i nie zanosi się, aby szybko się z niego zniknął.

Radia samochodowe a jakość dźwięku

Mimo tego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, radio samochodowe ma bardzo duży wpływ na jakość wybrzmiewanego dźwięku. Możemy to w szczególności zobaczyć, gdy ktoś z naszych bliskich posiada tani odbiornik, który całkowicie spłyca muzykę, a co za tym idzie, brzmi ona nijako. Radio samochodowe pełni w aucie rolę wzmacniacza sygnału i właśnie to ono może powodować słabą jakość dźwięku. Wiele osób mylnie uważa, że to głośniki są jedynym powodem, dla których muzyka brzmi słabo, jednak musimy pamiętać, że najlepsze zestawy car-audio w dużej mierze bazują na odbiorniku. W tym celu konieczne jest dobre radio do samochodu.

Jakie radia samochodowe znajdziesz w naszej ofercie?

Oferta naszego sklepu stworzona jest dla każdej osoby, niezależnie od oczekiwań, jakie klient postawi przed nami. Warto zaznaczyć, że na naszej stronie znajdzie się zarówno stacja multimedialna, jak i system nawigacyjny. Stacja multimedialna jest niezwykle ciekawym urządzeniem, które za sprawą wyświetlacza pozwala nam na dodanie nowych opcji do samochodu. Jedną z nich jest możliwość połączenia czujników parkowania z wyświetlaczem, a dzięki temu możemy być pewni, że za naszym samochodem nie znajduje się żadna przeszkoda.

Co do sprzętu z naszej oferty warto wyróżnić, że znajdziesz w niej radio samochodowe z bluetooth pochodzące od firm znanych i szanowanych na całym świecie. Światowe tuzy dokładają wszelkich starań, aby poprawić jakość dźwięku, który jest przekazywany do głośników. W szczególności warto wyróżnić firmę Pioneer, czyli jednego z liderów sprzętów muzycznych zarówno tych, przeznaczonych do samochodu, jak i nagłośnienia największych światowych imprez.