Samochodowe monitory LCD, wspaniały sposób na długie podróże!

Samochodowe monitory LCD, wspaniały sposób na długie podróże!

Wybierając się w długą podróż samochodową, kierowca musi skupić się na trasie, aby poziom jego skupienia przez całą trasę był na tym samym, wysokim poziomie. Dlatego warto zadbać o komfort pasażerów, którzy nie powinni przez cały czas wdawać się w rozmowę z kierowcą, aby koncentrował się na trasie, a nie na prowadzeniu dialogów z innymi podróżnikami. Jednak jak związane są z tym monitory LCD?

Czym są monitory LCD do samochodu?

Pomimo rosnącej popularności na rynku samochodów, monitory LCD nie są standardem nawet w nowych samochodach, które nie są sprzedawane w najwyższych pakietach. Sam koszt montażu monitorów zniechęca producentów różnych marek, przez co komfort nowych samochodów nadal nie jest aż tak wysoki, jak mógłby być. Jednak czym tak naprawdę są monitory LCD? Dla osób mniej doświadczonych monitory kojarzą się jedynie z komputerem i właśnie takie osoby, mogą nie rozumieć idei montowania ich w samochodzie. Jednak każdy, kto zazna komfortu przychodzącego wraz z pojawieniem się monitorów, z pewnością to doceni.

Monitory LCD to urządzenia montowane w większości na tyle przednich siedzeń, tak aby użytkowanie z nich było ułatwione dla pasażerów zajmujących tył samochodu. Dzięki tym urządzeniom nasi pasażerowie mogą oszczędzić baterie w swoim telefonie, ponieważ monitory LCD posiadają wiele opcji, które wspólne są z obecnymi smartfonami. Dlatego ich montaż w samochodzie skutecznie zwiększa odczucie komfortu przez osoby siedzące w tylnej części samochodu, a co za tym idzie, mają oni wrażenie, że nasz samochód jest klasy premium, dlatego w prosty sposób, możemy sprawić, że posiadany przez nas samochód znacząco wzrośnie na wartości.

Dla kogo stworzone są monitory LCD?

Ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ szybką odpowiedzią, może być powiedzenie, że dla każdej osoby lubiącej chwile relaksu w samochodzie. Jednak w szczególności monitory LCD przeznaczone są dla rodzin, niezależnie od tego, czy podejmują one długie wyprawy, czy są to tylko podróże miejskie. Urządzenia są niezwykle przydatne, gdy nasze dzieci są bardzo niecierpliwe, przez co zadają one dużo pytań w czasie podróży. Dlatego monitory LCD powinny zadowolić każdego małego podróżnika, jak i rodzica, który chce w zupełności skupić się na drodze, aby nie spowodować żadnej stłuczki czy wypadku.

Zastanawiające może być jednak, do czego mogą służyć monitory. Możliwości tego sprzętu są jednak naprawdę duże. Dzięki wbudowanym gniazdom możemy podłączyć do nich zarówno pendrive, jak i skorzystać z napędu płyt CD lub DVD. Gdyby tego było mało, niektóre z urządzeń mają dostęp do miejsc na kartę pamięci SD, czy wyjście AV, a wszystko to, aby zarówno rodzic mógł obejrzeć swoje ulubione programy, jak i jego pociecha. Jak widać, monitory LCD ogranicza jedynie nasza własna głowa, ponieważ możemy  ich używać w wielu różnych sytuacjach, tak aby odciążyć osoby jadące na przednich siedzeniach.

Monitory LCD, co wchodzi w ich zestaw?

Naprawdę ważnym aspektem kupowania przenośnych odtwarzaczy, jest sprzedawanie ich w parach. Dzięki temu nasi pasażerowie nie czują się pokrzywdzeni, za sprawą tylko jednego monitora zamontowanego w samochodzie. Dwa monitory LCD zapewnią komfort obydwu pasażerów przebywających w tylnej części samochodu, ponieważ mogą oni włączyć sobie dwa różne programy, tak aby każdy z nich był zadowolony z odtwarzanego przez siebie pliku muzycznego, filmu czy bajki. Warto również wspomnieć, że dostępne monitory LCD występują w wersjach 9 i 10-calowych, więc dostępny obraz wcale nie jest mały, dzięki czemu nie psujemy sobie wzroku podczas oglądania.

Same monitory LCD wyposażone są w dwa wbudowane głośniki zapewniające dźwięk dobrej jakości, jednak problem może pojawić się, gdy dwie osoby, oglądają dwa różne programy w jednym momencie. Nowocześni producenci znaleźli jednak na to rozwiązanie, dzięki któremu do zestawów dołączane są słuchawki pozwalające na przełączenie nośnika dźwięku, a same monitory LCD wbudowane mają złącza jack 3,5 mm, spełniając przy tym wymóg, niezbędny do podłączenia słuchawek przewodowych, które dołączone są do całości zestawu. Ostatnie elementy dostępne w zestawie to uchwyty do mocowania oraz pilot pozwalający na zdalne sterowanie.

Czy monitory LCD są warte polecenia?

Sięgając po dobrze wykonany produkt, z pewnością można stwierdzić, że monitory LCD nie tylko są warte polecenia, ale także, że ich cena nie jest wcale wygórowana, gdy porównamy ją z tym, co dają nam monitory. Kierowcy, szczególnie Ci posiadający rodziny z pewnością mogą znaleźć w monitorach wiele spokoju, ale także radości swoich pociech, która jest niezbędna, aby czuło się ono dobrze podczas podróży. Skupienie na ekranie może zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej, która dotyka zazwyczaj właśnie dzieci.

Produktem, który warty jest szczególnego wspomnienia jest model Lenco DVP-1045 2 x 10” przenośny 10” odtwarzacz DVD z USB, SD, uchwytem samochodowym i słuchawkami, dostępny z największym możliwym odtwarzaczem, który posiada również wiele udogodnień, takich jak uchwyty, a także sporo dodatkowych opcji, takich jak zmiana języka, czy wbudowany akumulator, dzięki któremu odtwarzacz nie musi być cały czas podłączony do prądu.