W większości samochodów znajdują się tradycyjne odbiorniki radiowe, które są w stanie zaoferować stosunkowo niewielki wachlarz funkcji. Z tego właśnie powodu coraz to więcej kierowców decyduje się na modernizację dotychczasowego systemu car audio o stację multimedialną. Czy takie rozwiązanie będzie dobrym zamiennikiem dla dobrze już znanego radia samochodowego? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to trudne pytanie.

Czy standardowe radia w dzisiejszych czasach są warte uwagi?

Obecnie od odbiorników radiowych wymaga się znacznie więcej, niż wymagało się 10 lat temu. Co prawda do tej pory muzyka jest doskonałym towarzyszem każdej podróży, jednak w dobie streamingów wideo oraz audio, warto zastanowić się nad wyborem urządzenia, które będzie w stanie obsłużyć powyższe standardy. Tutaj właśnie pojawiają się stacje multimedialne, które bez większego problemu można uznać za komputery niewielkich rozmiarów, które gwarantują doskonałą wręcz funkcjonalność.

Prawdopodobnie najważniejszym aspektem każdej stacji będzie możliwość korzystania z wbudowanego GPS’a. Oczywiście można zdecydować się na rozwiązania dostępne na smartfonach, jednak ich dokładność może w znaczny sposób odbiegać od nawigacji dedykowanej. Warto także wspomnieć, że nawigacje dostępne w stacjach nie wymagają korzystania z transferu danych, który w trakcie długich podróży może pochłonąć dużą ilość gigabajtów. Dlatego właśnie uważamy, że o wiele lepiej zdecydować się na zmianę odbiornika, który będzie w stanie zaoferować znacznie większą ilość ciekawych rozwiązań technologicznych.

Załóżmy, że wybierasz się ze swoją rodziną na długą wakacyjną podróż. Czy istnieje jakaś sposobność na umilenie wielu godzin przebytych w trasie? Oczywiście można pomyśleć o słuchaniu ulubionych stacji radiowych, jednak tamtejsze programy mogą nie zagwarantować dostępu do preferowanego typu muzyki. Warto także podkreślić, że starsze odbiorniki nie posiadają wejścia AUX, który umożliwiłby transmisję sygnału ze smartfona. Tutaj właśnie pojawiają się stacje multimedialne, które bardzo często bazują na systemie operacyjnym Android. Dzięki takiemu rozwiązaniu instalacja takich aplikacji jak Spotify, czy Youtube nie będzie absolutnie żadnym problemem. W przypadku, gdy jednak standardowe radio będzie wydawało się najlepszą opcją, dobrze dobrane urządzenia będzie w stanie zapewnić doskonałą jakość odbioru, która w znaczny sposób przewyższy tradycyjne odbiorniki, z którymi kierowcy mają do czynienia na co dzień. 

Netflix w znaczny sposób zyskał zainteresowanie na terenie całej Polski. Stosunkowo prosta aplikacja zapewnia dostęp do ulubionych seriali na wyciągnięcie ręki. Jeżeli czeka Cię długa podróż i jesteś osobą, która przepada za kinematografią, to zakup stacji multimedialnych powinien być dla Ciebie wręcz oczywisty. Z pomocą tego urządzenia możesz zainstalować wszystkie najpopularniejsze platformy streamingowe. Ich obsługa będzie wyjątkowo prosta, ponieważ większość modeli wyposaża się w niesamowicie intuicyjne ekrany dotykowe charakteryzujące się wysoką czułością. Czas najwyższy postawić na rozrywkę w najlepszym możliwym wydaniu, możemy Ci zapewnić, że na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. Zainteresuj się naszą bogatą ofertą, w której na pewno uda Ci się znaleźć model, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Jazda samochodem wcale nie musi być nudna! 

Bogaty wybór stacji radiowych

Jeżeli zainteresowałeś się wymianą dotychczasowego odbiornika radiowego, to na pewno chciałbyś wiedzieć, jak prezentuje się wybór stacji multimedialnych na rynku. Możemy Ci zapewnić, że mnogość producentów na pewno skutecznie zawróci Ci w głowie. Podczas wyboru warto jednak kierować się kluczowymi aspektami, które będą miały realny wpływ na komfort korzystania z urządzenia. Co jest w takim wypadku najważniejsze? Na pierwszym miejscu powinna stać intuicyjność urządzenia samego w sobie. Bardzo duża część interfejsów została przygotowana w sposób nieprzemyślany, co w znaczny sposób wpływa na komfort użytkowania. Osobiście zachęcamy sięgać po sprzęt funkcjonujący na systemie operacyjnym Android, z którym w zasadzie każda osoba ma do czynienia na co dzień. Oprogramowanie nowoczesnych odbiorników w żaden sposób nie różni się od tego dostępnego w najnowszych smartfonach, więc obsługa nie będzie problematyczna, nawet bez czytania zaleceń dostępnych w instrukcjach obsługi. 

Zainwestuj w nowoczesność!

Prawdopodobnie każda osoba ceni sobie nowinki technologiczne, jeśli również należysz do tego grona, to uważamy, że wymiana dotychczasowego odbiornika radiowego będzie dobrą decyzją, której na pewno nie będziesz żałować. Odwiedź naszą stronę internetową, na której znajdziesz bogaty asortyment sprzętów od sprawdzonych marek cieszących się dużą popularnością w Polsce, ale i również na świecie. W razie wystąpienia pytań zachęcamy do kontaktu z nami, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.