Test

Zwrotnice

Czym są zwrotnice częstotliwości i dlaczego to taka ważna kwestia dla Car Audio? Jakie typy tych urządzeń można zakupić oraz czym różnią się od siebie? Jeżeli jesteś fanem osprzętu muzycznego z pewnością poznałeś już ten temat. Natomiast osoby rozpoczynające swoją przygodę z Car Audio powinny zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat, aby dopasować wyposażenie swojego samochodu w celu jego jak najsprawniejszego działania.
 

Jak działają zwrotnice częstotliwości?
Pojedynczy głośnik zamontowany w samochodzie zwykle jest w stanie przenosić dość ograniczone pasmo częstotliwości. Zdarzają się wyjątki, jednak wówczas koszty zakupu takiego elementu znacznie rosną. Jeśli chcesz mieć w swoim samochodzie nagłośnienie dające dźwięk wysokiej jakości w szerokim paśmie, warto pomyśleć o zastosowaniu dwóch lub trzech głośników w jednej lub w różnych obudowach, o różnych właściwościach. Aby zapewnić optymalne warunki pracy takich głośników, należy zastosować zwrotnice Car Audio. Dlaczego? Przykładowo, głośnik wysokotonowy nie jest przystosowany do funkcjonowania w dolnych częstotliwościach. Zwrotnica działa w taki sposób, aby każdy z głośników posiadał przypisane pasmo akustyczne, z przetworzeniem którego poradzi sobie bez żadnych problemów, pozostawiając pozostałe częstotliwości pozostałym elementom.

 

Czym różnią się zwrotnice do głośników samochodowych? Wersje dwudrożne i trzydrożne.
W przypadku wersji dwudrożnych mówimy o zestawie, który składa się z dwóch głośników i dwóch torów, na które zostaje podzielony sygnał wejściowy. Wówczas zwrotnica częstotliwości dzieli się na dwa osobne filtry, które dzielą pasma, tak aby jakość wydobywanego dźwięku była jak najwyższa. Dobranie odpowiedniego osprzętu do Car Audio daje wyraźnie słyszalny efekt, który docenią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W przypadku zwrotnic trzydrożnych całość działa w taki sam sposób, ale możemy zastosować trzy głośniki i trzy tory.

 

Zwrotnice Car Audio - nasza oferta
Prezentowany asortyment składa się ze zwrotnic częstotliwości o zróżnicowanej specyfikacji. Posiadamy modele, które fenomenalnie łączą ze sobą kilka koncepcji i unikalnych funkcji, maksymalizując efekty oraz jakość wydobywanego dźwięku. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami w celu analizy ich właściwości.