FAQ Dension

Mojego samochodu nie ma w bazie danych, czy nadal mogę dopasować produkty DENSION?


Najprawdopodobniej pasującym produktem do pracy w samochodzie będzie Dension Ice Link ONE (wcześniejszy model FM), ale to zależy od anteny i typu złącza w samochodzie. Aby uzyskać ięcej informacji, proszę sprawdzić na stronie produktu.

Jest tekst gdy słuchamy USB ale nie ma tekstu na iPodzie. Dlaczego?


Gdy iPod jest w trybie iPod UI komunikacja między iPodem i Gateway jest ograniczona zatem tagi ID3 nie mogą być wyświetlane na ekranie. Jeśli radio fabryczne obsługuje tekst w trybie "iPod UI" tekst będzie widoczny na ekranie. Można wybrać czy tekst będzie wyświetlany z iPoda GW lub źródło USB.

Jakie są różnice w produktach dla CAN jaki bez instalacji CAN ?


  • Nowsze pojazdy, w których zostały zintegrowane fabryczne wyświetlacze, które pokazują informacje radiowe na fabrycznym wyświetlaczu wykorzystują system zwany CAN (Control Area Network). Umożliwia to przesyłanie danych z jednego modułu do drugiego wyłącznie za pomocą 2 przewodowej instalacji. W systemie CAN sterowanie z kierownicy, radioodtwarzacz i fabryczny wyświetlacz są połączone. W naszych produktach z CAN-BUS DENSION GW100 i 300 możemy przekazywać informacje po magistrali CAN, aby móc kontrolować iPoda lub USB za pomocą kierownicy i umieścić tekst na fabrycznym wyświetlaczu. Dźwięk audio jest zwykle podłączony przez wejście AUX w radiu.
  • W produktach DENSION które nie posiadają CAN-BUS możemy wykorzystać protokół o nazwie CD-BUS. Korzystając z tego protokołu możemy naśladować oryginalną zmieniarkę płyt CD i możemy oszukać radioodtwarzacz który myśli, że zmieniarka CD jest podłączona do fabrycznego radia. Korzystając z różnych poleceń CD można sterować odtwarzaczem iPod lub USB. Audio jest podłączone przez wejście audio, CD-BUS i możemy także ładować iPoda przy użyciu oryginalnego zasilania dla zmieniarki CD. W niektórych przypadkach jest mozliwe wyświetlanie tekst, jeśli oryginalna zmieniarka CD jest w stanie przesyłać tekst do fabrycznego radia. Nazwy MP3 pojawią się na na fabrycznym radiu.

Gdzie można pobrać najnowsze oprogramowanie?


Wszystkie najnowsze wersje oprogramowania dostępne w sekcji Download gdzie znajdziesz aktualizacje dla wszystkich naszych produktów. Wybierz produkt i kliknij na nazwę pliku, aby pobrać plik zip. W pliku zip znajdziesz szczegóły, jaki plik firmware jest potrzebny dla danego samochodu i szczegóły jak załadować nowy firmware

Proszę zwrócić uwagę: Aktualizacja firmware nie zawsze jest konieczna. Firmware są zwykle używane w celu rozwiązania problemów. Jeśli produkt działa normalnie, nie ma potrzeby, aby go zaktualizować.

Które modele iPod można używać z produktami DENSION ?


Wszystkie iPody mają możliwość połączenia,który model można integrować z radiem w samochodzie zależy od modelu iPoda i Gateway. Aby zobaczyć, jakie są możliwości połączenia w przypadku iPoda, zapoznaj się z naszą tabelą komaptybilności ipod na stronie.

Które produkty można używać w moim samochodzie?


Produkty Dension są zależne od marki i modelu samochodu, jak również zamontowanego radia fabrycznego. Sprawdź sekcję zgodności samochodów gdzie znajdziesz więcej szczegółów.

Dlaczego nie ma tekstu w trybie iPod UI?


Gdy iPod jest w trybie iPod UI komunikacja między iPodem i Gateway jest ograniczona zatem tagi ID3 nie mogą być wyświetlane na ekranie. Jeśli radio fabryczne obsługuje tekst w trybie "iPod UI" tekst będzie widoczny na ekranie. Tagi ID3 są widoczne tylko w trybie iPod GW.