Test

Interfejsy CAN BUS

Wyświetlono: 1 – 28 z 28 wyników

Interfejsy CANBUS w car-tronic.pl

W sklepie car-tronic.pl można znaleźć szeroki wybór części samochodowych i komponentów, dzięki którym zwiększysz wydajność i funkcjonalność swojego pojazdu. Oferujemy między innymi różnego rodzaju podzespoły i systemy, dzięki którym można monitorować i rejestrować działanie wielu parametrów podczas eksploatacji pojazdu. Do tego typu części należą na przykład interfejsy CANBUS.

Interfejs CANBUS – co to jest?

Interfejs CANBUS umożliwia w pojeździe przesyłanie danych z magistrali CAN (Controller Area Network), która łączy urządzenia elektroniczne z układami mikroprocesorowymi, pozwalającymi na transmisję i rozdział informacji. Interfejsy CANBUS gromadzą zatem informacje dotyczące czujników, układów wykonawczych i innych elementów dodatkowych.
Dzięki oferowanym przez nas interfejsom CANBUS możesz połączyć magistralę CAN ze sterownikiem GPS, który z kolei przesyła pobrane informacje do serwera. Zebrane informacje i dane wyświetlane są na monitorze.

Gdzie wykorzystuje się interfejsy CANBUS?

Interfejsy CANBUS przekazują kierowcy wiele informacji dotyczących eksploatacji samochodu, dotyczących między innymi poziomy paliwa. Kontrola parametrów może być także pomocna przy diagnozowaniu ewentualnych awarii i usterek w pojeździe.
Dzięki interfejsowi CANBUS można odczytać parametry takie jak aktualne obroty, temperatura płynu chłodzącego, zużycie i poziom paliwa, stan licznika oraz ciśnienie w obwodzie hamulcowym. Urządzenia te wykorzystuje się jednak także w komunikacji miejskiej, gdzie przekazują one dane dotyczące między innymi siły nacisku na pedał gazu lub hamulca czy ciśnienia w obwodzie hamulcowym. 

Interfejsy CANBUS – oferta car-tronic.pl

W ofercie sklepu internetowego car-tronic.pl znajdziesz interfejsy CANBUS i inne akcesoria do różnego typu pojazdów i samochodów wielu marek. Proponujemy między innymi interfejsy SLIMCAM, generujące sygnały zapłonu, prędkości czy biegu i interfejsy diagnostyczne oraz różnego rodzaju stabilizatory i adaptery, a także updatery do aktualizacji adapterów CAN.