Czym są klemy do akumulatora?

Klemy do akumulatora są elektrycznymi łącznikami naszego akumulatora z obwodem zewnętrznym. Ich umiejscowienie to końcówki przewodów, które nakładane są na biegunach akumulatora, a następnie zaciskane. Konieczne jest, aby klemy do akumulatora zostały odpowiednio podpięte, dlatego klema dodatnia powinna zostać podłączona do plusa, natomiast klema do akumulatora ujemna do minusa.

Co więcej, mimo swojego niewielkiego rozmiaru, to klemy do akumulatora odgrywają niezwykle ważną rolę, dlatego ich prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne do tego, aby nasz samochód mógł jeździć. Warto również wspomnieć, że problemy z uruchomieniem naszego samochodu mogą wynikać właśnie z powodu źle podpiętych klem, lub poluzowania się zacisków. 

Kiedy warto zainwestować w klemy do akumulatora?

Ze względu na swoje umiejscowienie, klemy samochodowe nie są częściami, które sprawdzamy każdego dnia. Jest to oczywiście zrozumiałe, jednak warto je sprawdzać co jakiś czas, aby mieć pewność, że działają one bez jakichkolwiek zarzutów. W trakcie demontażu klemy powinniśmy skupić się na jej oczyszczeniu z zabrudzeń, o które nie problem, ponieważ kurz oraz para unosząca się w okolicy akumulatora może z łatwością osiąść na klemach, a to właśnie drobinki mogą wpłynąć na uszkodzenie się klemy akumulatora i zmusić nas do ich wymiany. Decydując się na wyczyszczenie, powinniśmy użyć papieru ściernego lub specjalnej szczotki, która pomoże nam pozbyć się zabrudzeń.

Wracając do pytania, kiedy warto wymienić klemy do akumulatora, to powinniśmy to zrobić, jeżeli zauważymy, że są one uszkodzone. Oczywiście, nie jest to jedyny czas, kiedy warto pomyśleć o nowych klemach, ponieważ ich koszt nie jest duży, a czyszczenie bardzo zaniedbanych klem, może zająć nam naprawdę sporo czasu, dlatego z tego powodu warto postawić na nowe zaciski do naszego akumulatora. Uszkodzona klema akumulatorowa może mieć również wpływ na jego nieprawidłowe działanie, dlatego w przypadku, w którym zauważamy, że nasz samochód miewa problemy z odpalaniem, to właśnie ona może być winowajcą takiej sytuacji, i z tego powodu powinniśmy ją wymienić.

Klemy akumulatora w naszej ofercie

Nasze ogromne doświadczenie w tematyce samochodowej sprawia, że w ofercie naszego sklepu znajdują się klemy pochodzące od różnych firm. Bez problemu znajdziesz u nas zaciski, które z pewnością będą pasowały do Twojego akumulatora. Co więcej, na naszej stronie dostępny jest również akumulator AGM, a także wiele innych sprzętów, które mogą okazać się przydatne podczas serwisowania, lub ulepszania samochodu. W przypadku, gdy decydujemy się na wymianę, musimy jednak pamiętać, że najpierw powinna zostać podpięta klema akumulatora dodatnia, a następnie ujemna, ponieważ w ten sposób unikniemy zwarcia.

Jeżeli szukasz innych produktów do swojego auta, takich jak bezpiecznik do samochodu, to zdecydowanie trafiłeś w dobre miejsce. W przypadku, w którym potrzebujesz połączyć przewody przyda Ci się z kolei konektor samochodowy, który również znajduje się w naszej ofercie.


Test

Klemy, Rozdzielacze, Dystrybutory

Wyświetlono: 1 – 40 z 52 wyników