Test

Obudowy głośników

Wyświetlono: 1 – 22 z 22 wyników

Obudowy do głośników samochodowych

Współcześnie wielu kierowców dąży do jak największego udoskonalenia swoich samochodów. Dotyczy to zarówno wymiany podzespołów odpowiedzialnych za moc i wydajność pojazdu, jak również kupna akcesoriów, dzięki którym auto staje się bardziej funkcjonalne i prestiżowe, a jazda nim – przyjemniejsza. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć między innymi mocne głośniki.
Same wysokiej jakości głośniki w aucie to jednak tylko połowa sukcesu. Należy zadbać także o specjalne obudowy do głośników samochodowych, które nie tylko podkreślą i pogłębią brzmienie dźwięku, ale także zabezpieczą urządzenia audio przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem.

Różnorodne obudowy głośników samochodowych w car-tronic.pl

W sklepie internetowym car-tronic.pl znajdziesz szeroki wybór obudów głośników samochodowych, dzięki czemu bez problemu znajdziesz model odpowiednio dopasowany do przetworników akustycznych, które posiadasz w swoim aucie. Oferujemy między innymi zamknięte i szczelinowe obudowy do głośników samochodowych o pojemności 30, 40, czy 50 litrów.
Proponowane przez nas obudowy głośników samochodowych są produkowane z wytrzymałych płyt MDF, które wykazują dużą solidność nawet po wieloletnim, intensywnym użytkowaniu. Są one obite wysokojakościową tkaniną, charakteryzującą się wytrzymałością na ścieranie i wytrzymałością. Dzięki wykorzystaniu podczas produkcji tak dobrych materiałów, obudowy głośników wyglądają jak nowe nawet po wielu latach.

Obudowy do głośników samochodowych – subwoofer

Subwoofery to głośniki niskotonowe, które są doskonałym sposobem na poprawienie jakości basów w samochodzie. Są one jednymi z najpopularniejszych akcesoriów kupowanych podczas tuningowania pojazdu. Z uwagi na duże zainteresowanie subwooferami na rynku, w sklepie internetowym car-tronic.pl oferujemy szeroki wybór obudów do głośników samochodowych basowych. Obudowy głośników samochodowych subwoofer w naszej ofercie mają tak dobrane parametry, by pasowały do nich wszystkie najpopularniejsze, dostępne obecnie na rynku głośniki basowe.

Dlaczego warto wybrać obudowy do głośników?

Mogłoby się wydawać, że obudowy do głośników samochodowych są jedynie rozwiązaniem wpływającym na lepszą prezencję wnętrza naszego samochodu. Rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej, ponieważ ich obecność zapewnia nam przestrzeń do montażu, a także zapobiega powstawaniu zakłóceń fal radiowych. Co więcej, obudowa głośnika pozytywnie wpływa dźwięki, które z niego wypływają, ponieważ obudowa redukuje wibracje, co z kolei ma pozytywne przełożenie na emitowane dźwięki. Z tego powodu, obudowa do głośników jest idealnym rozwiązaniem, zarówno dla subwooferów, jak i zwykłych głośników samochodowych.

Przy wyborze obudowy musimy jednak pamiętać o kilku, bardzo ważnych elementach. Pierwszym z nich jest odpowiednie dopasowane obudowy do wielkości naszego głośnika. Pozornie, mogłoby się wydawać, że źle dopasowana obudowa nie ma zbyt dużego przełożenia na jakość, jednak w rzeczywistości ma ona bardzo duży wpływ na jakość, a także komfort montażu głośnika. Co więcej, wybierając obudowy głośników, powinniśmy pomyśleć o przestrzeni w naszym aucie, ponieważ tuby występują w różnych wielkościach, a także kształtach, dlatego przed zakupem radzimy wymierzyć przestrzeń, w której ma się znaleźć obudowa.

Przed jakimi zagrożeniami chroni obudowa głośnika?

Ze względu na charakterystykę miejsca, w którym znajduje się obudowa głośnika samochodowego, głośnik narażony jest na wiele zagrożeń. Pierwszym z nich jest pojawienie się zabrudzeń, które początkowo mają jedynie wpływ na aspekt wizualny, jednak z czasem, zabrudzenia mogą negatywnie wpływać na dźwięki wypływające z głośnika. Nie jest to jednak koniec zagrożeń, ponieważ obudowa ochroni nasz głośnik również przed wilgocią, a także uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą nam się przytrafić każdego dnia. Z tego powodu, obudowy głośników są produktem coraz bardziej popularnym, ponieważ cena obudowy jest znacznie mniejsza, niż sięgnięcie po nowe głośniki wysokotonowe do naszego samochodu.

Wybierając obudowy do głośników, musimy również pamiętać o tym, że działają one jako izolator przedniej strony membrany, od tylnej, dzięki czemu możemy w lepszy sposób ukierunkować dźwięk, a także zapobiegamy w ten sposób interferencji między fazami dźwięku. Łatwo możemy więc stwierdzić, że obudowa głośnika jest produktem pomagającym nam w stworzeniu najlepszego zestawu car-audio do naszego samochodu, począwszy od poprawy jakości dźwięku, a kończąc na ochronie głośnika przed przeróżnymi zagrożeniami.

Obudowa głośnika — sięgnij po najlepszy sprzęt dostępny na car-tronic.pl!

Tworząc najlepszy zestaw car-audio, powinniśmy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań pochodzących od uznanych firm. Car-tronic od wielu lat zajmuje się sprzedażą sprzętów oraz akcesoriów do stworzenia najlepszego zestawu grającego, dlatego możesz mieć pewność, że korzystając z naszej oferty uda Ci się skompletować zestaw car-audio, o którym marzysz. Podczas tworzenia zestawu, może przydać Ci się również zmieniarka USB, dlatego polecamy sprawdzenie naszych innych działów.