Test

Kamery do samochodów dostawczych

Wyświetlono: 1 – 38 z 38 wyników

Kamera cofania dla samochodu dostawczego i busa w naszej ofercie

Jazda samochodem dostawczym to niezwykle odpowiedzialne zadanie, podczas którego nawet na chwile nie możemy przestać być skoncentrowanym. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wyposażenie naszego samochodu w sprzęt, który pomoże nam w przypadku, w którym na naszej drodze dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia. Kamera cofania do busa jest sprzętem, który powinien znaleźć się w każdym samochodzie dostawczym, ponieważ, ze względu na gabaryty naszego samochodu, oraz na ograniczoną wizję tego, co dzieje się za nim, bardzo często zmuszeni jesteśmy do parkowania bez możliwości oglądu sytuacji, która dzieje się za nami.

Oczywiście, doświadczony kierowca, może stwierdzić, że kamery cofania do busa są zbędnym dodatkiem, jednak nawet chwilowe spuszczenie wzroku z lusterka podczas cofania może doprowadzić do kolizji, lub co gorsza, do uderzenia w pieszego, który chciał przejść za naszym samochodem i właśnie dlatego kamera cofania do busa jest urządzeniem niezwykle ważnym w busie każdego świadomego kierowcy, ponieważ jeden moment może doprowadzić do uszkodzenia samochodu lub innej osoby biorącej udział w ruchu. Co prawda, pieszy powinien być świadomy potencjalnego zagrożenia, jednak jak łatwo możemy zauważyć, nie zawsze tak jest, a w przypadku uderzenia, to kierowca busa jest pociągnięty do odpowiedzialności.

Jakie zadanie spełnia kamera cofania do busa?

Naturalnym zastosowaniem dla kamery cofania do samochodu dostawczego jest umożliwienie kierowcy lepszego oglądu sytuacji, na to, co dzieje się za jego samochodem. Co więcej, kamera umożliwia nam dokładniejsze zaparkowanie, dzięki czemu, w przypadku rozładunku jesteśmy w lepszej pozycji, a co za tym idzie, nie musimy przeparkowywać samochodu, a także nie musimy nosić ładunku na większą odległość. Kolejną zaletą oferowaną przez kamery cofania jest umożliwienie wjazdu w ciasne miejsce parkingowe bez obawy o uszkodzenie naszego samochodu, ponieważ korzystając z kamer, cały czas mamy podgląd sytuacji oraz tego, w jaki sposób nasz bus układa się na miejscu parkingowym.

Ciekawą opcją, jaką oferuje nam kamera cofania do dostawczaka, jest również możliwość jej ukrycia w świetle stopu. W ten sposób nie musimy ingerować w inne części naszego samochodu, ponieważ kamera zostanie umieszczona w dogodnym miejscu, w którym pozostaje ukryta, jednak cały czas jest ona funkcjonalna, dzięki czemu montaż kamery nie ma żadnego wpływu na aspekt wizualny naszego samochodu, jednak poprawia ona nasz komfort podczas wykonywania manewrów parkowania oraz cofania naszym dostawczakiem.

Dlaczego kamera cofania do ciężarówki jest niezbędnym elementem wyposażenia?

Jeszcze trudniejszym zadaniem, niż cofanie busem, jest jazda do tyłu ciężarówką. Wynika to oczywiście, ze względu na długość naszego ciągnika siodłowego. Z tego powodu, kamera cofania do ciężarówki jest rozwiązaniem niemal niezbędnym, ponieważ w przypadku tak długiego samochodu mówimy o zachowaniu szczególniej ostrożności, gdyż, ze względu na gabaryty możemy nawet nie zauważyć, że za naszym samochodem znajduje się przeszkoda, a masa pojazdu sprawia, że jesteśmy w stanie bez problemu ją przepchnąć. Właśnie dlatego coraz częściej możemy zauważyć, że kierowcy ciężarówek sięgają po urządzenie, którym jest kamera cofania do tira, poprawiająca widoczność zdarzeń, dziejących się za pojazdem.

W przypadku kamery cofania, mamy do czynienia z urządzeniem, które w żaden sposób nie ogranicza nas podczas prowadzenia pojazdu, a dodatkowo, kamera cofania do ciężarówki uruchamia się dopiero wtedy, gdy zostanie wrzucony bieg wsteczne, dlatego nie musimy się martwić o rozpraszanie nas podczas jazdy. Wybierając kamery cofania, musimy pamiętać, że zazwyczaj są one dedykowane do konkretnego modelu samochodu, dlatego przed zakupem powinniśmy sprawdzić, czy kamera dopasowana jest do naszego samochodu, ponieważ w ten sposób uda nam się uniknąć problemów związanych z montażem kamery w naszym aucie.