Korzyści z montażu stacji multimedialnej

Bezpieczeństwo i wygoda w zasięgu ręki 

Dlaczego warto umieścić stację multimedialną z dużym ekranem w desce rozdzielczej? Fantastyczny wygląd to świetny punkt wyjścia, ale jest o wiele więcej opcji które dają nam nowe możliwości w rozbudowie fabrycznego systemu stereo w samochodzie. Dzięki stacji multimedialnej możemy  zobaczyć wszystkie potrzebne informacje na głównym wyświetlaczu, dzięki czemu łatwiej prowadzić bezpiecznie samochód. Dodatkowo będziemy mogli rozbudować radio samochodowe o wiele więcej opcji, takich jak nawigacja i kamera cofania które można rozbudować w przyszłości.

Dodaj kamerę cofania dla bezpieczeństwa

h500HCEC305-F

Dodanie kamery cofania do stacji multimedialnej to cenne narzędzie które ochroni przed wypadkiem, nigdy nie wiesz, co zobaczysz za sobą - przedmiot nie widoczny w lusterku, pies, kot, dziecko. Szerokie pole widzenia kamery cofania widzi z tyłu samochodu o wiele więcej niże lusterko wsteczne ponadto nie trzeba będzie odwracać głowy podczas cofania. 

Otrzymuj powiadomienia o nagłych zagrożeniach

Dodanie kamery cofania do stacji multimedialnej to cenne narzędzie które ochroni przed wypadkiem, nigdy nie wiesz, co zobaczysz za sobą - przedmiot nie widoczny w lusterku, pies, kot, dziecko. Szerokie pole widzenia kamery cofania widzi z tyłu samochodu o wiele więcej niże lusterko wsteczne ponadto nie trzeba będzie odwracać głowy podczas cofania. 

Otrzymuj powiadomienia o nagłych zagrożeniach

Kamera cofania Alpine HCE-C305R z systemem Active View oferuje dodatkowy stopień bezpieczeństwa niż zwykłe kamery cofania. Na stacji multimedialnej wyświetlane są dodatkowe powiadomienia dla obiektów ruchomych z tyłu jak i po bokach samochodu. Możemy zobaczyć je jako elementy opisane i śledzone, jak poruszają się po ekranie, dodatkowo usłyszymy dźwiękowe powiadomienia, które zwiększają częstotliwość w miarę zbliżania się obiektu do pojazdu. Cztery różne tryby podglądu zapewnią że będziemy mieć pod kontrolą wszystkie kąty z tyłu samochodu. Montaż jest uniwersalny pasuje-działa z każdą marką odbiornika nie fabrycznego który posiada wejście kamery cofania.

Ładny, duży wyświetlacz

Dzięki dużemu ekranowi stacji multimedialnej wyświetlanie obraz i odczyt informacji jest o wiele łatwiejsze do odczytania niż na 2 lub 3 liniowym wyświetlaczu fabrycznego radia samochodowego. Dostajemy więcej informacji o tym czego słuchamy. Większe ikony, funkcję dzielenia ekranu, a dodatkowo możemy spersonalizować ekran dla własnej wygody. Dzięki dużemu wyświetlaczowi będziemy w stanie bezpieczniej prowadzić samochód, nie musimy mrużyć oczu przy małym ekranie, lub przewijać ekran aby odczytać więcej informacji. W rzeczywistości, wszystko, co chcemy zrobić ze stacją multimedialną jest łatwiejsze, gdy masz duży, dotykowy interfejs graficzny.

Oto kilka przykładów, dzięki którym korzystanie ze stacji multimedialnych jest łatwiejsze.

Użyteczny Bluetooth

Bluetooth pozwala cieszyć się rozmową bez użycia rąk za pomocą kompatybilnego telefonu. Będziemy mogli zobaczyć dane abonenta natychmiast na dużym ekranie w desce rozdzielczej, dzięki czemu można mieć oczy na drodze a ręce na kierownicy. Niektóre odbiorniki umożliwiają również strumieniowe przesyłanie audio z telefonów do stacji multimedialnej. 

Nawigacja GPS

Mapy lepszej jakości niż w telefonach komórkowych lub w większości przenośnych nawigacji. A jeśli odbiornik nie posiada wbudowanej nawigacji, można go rozbudować o fabryczny moduł nawigacji kompatybilny ze stacją multimedialną, lub połączyć się z iPhone app jak Motion X-GPS Drive.

Łatwe w obsłudze radio DAB

Coraz więcej miast w Polsce będzie pokryte sygnałem DAB. Transmisja DAB brzmi świetnie, a stacja multimedialna wyświetla dwukrotnie więcej informacji niż standardowe stereo. Możemy zobaczyć okładkę albumu i logo stacji wybranych nadawców, a także tytuł piosenki, wykonawcy i informacje o albumie.

Wygodne sterowanie

Jedną z głównych zalet jakiekolwiek stacji multimedialnej z dużym ekranem jest łatwość przechodzenia przez menu. Czy szukasz piosenki z iPoda, ulubionej stacji radiowej lub ustawień EQ, duży, kolorowy ekran dotykowy sprawia, że ​​znalezienie funkcji jest intuicyjne i proste.

Funkcja dwustrefowa w stacji multimedialnej

Niektóre stacje multimedialne posiadają  funkcję "dwustrefową" pozwala to oddzielić rozrywkę dla  tylnych siedzeń od innej z przodu. Pasażerowie z tyłu mogą słuchać muzyki lub oglądać filmy na drugim monitorze, gdy np. pasażerowie z przodu słuchaj innej muzyki lub komunikatów nawigacyjnych.

Warte obejrzenia

Kiedy jesteś już zdecydowany na zakup stacji multimedialnej, należy rozważyć korzyści z dużego ekranu dotykowego, odbiornika nawigacji . A jeśli nie potrzebujesz wbudowanej nawigacji, odbiorniki z DVD są mniej kosztowną opcją. Tak czy inaczej, oba typy stacji multimedialnej mają  większe możliwości i lepszą kontrolą dotykową która sprawia, że są  łatwiejsze i przyjemne w użyciu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stacji multimedialnych w sklepie CAR-TRONIC