Stacje multimedialne do samochodu

Stacja multimedialna 2 DIN Alpine ILX-F905D. Apple CarPlay i Android Auto

Alpine Halo9 2. generacji, 9-calowy wyświetlacz WXGA HD, bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay, 2x porty USB, wyświetlacz regulowany przez użytkownika,pierwsza na świecie jednostka główna z wbudowanym wzmacniaczem klasy D, ciesz się doskonałą jakością dźwięku, szerokie możliwości rozrywki, połączenie z magistralą danych pojazdu, kamery wspomagające jazdę, zewnętrzne pokrętło sterowania, maks. moc wyjściowa: 4x 50 W.

Indeks: 12482
Indeks producenta: ILX-F905D
EAN: 4958043905249
Producent: ALPINE

Status: chwilowo brak
Dostępność: 0
4 599,00 PLN
Ilość

Halo9 – 9-calowy odbiornik multimedialny z radiem cyfrowym DAB+, kompatybilnością z Apple CarPlay i Android Auto


iLX-F905D Alpine Halo9 to druga generacja znanej na całym świecie linii produktów Alpine Halo, wyposażona w 9-calowy ekran dotykowy WXGA o wysokiej rozdzielczości i jest kompatybilna z praktycznie każdym pojazdem ze stacją dokującą 1DIN lub 2DIN. Wygląda na to, że supercienki wyświetlacz po prostu unosi się nad deską rozdzielczą i można go ustawić na różne sposoby, aby uzyskać najlepszą pozycję.

Ciesz się bezprzewodową kompatybilnością Apple CarPlay i Android Auto (przewodową), radiem cyfrowym DAB+ , odtwarzaniem wideo USB, odtwarzaniem dźwięku Hi-Res , zestawem głośnomówiącym Bluetooth i strumieniowym przesyłaniem dźwięku oraz wieloma innymi funkcjami dzięki tej niesamowitej jednostce głównej.

Zapewnij wyjątkowo dobrą jakość dźwięku w swoim pojeździe: Alpine Halo9 to pierwsza na świecie jednostka główna z wbudowanym wzmacniaczem klasy D i szeroką gamą profesjonalnych funkcji dostrajania dźwięku, takich jak 2-drożne X-overs, korektor parametryczny , cyfrowa korekcja czasu i wiele więcej.

Już jest Alpine Halo9 drugiej generacji
Alpine Halo9 stał się jednym z najpopularniejszych radioodtwarzaczy na świecie i zdobył wiele branżowych nagród za wyjątkową koncepcję i projekt. Nadal ulepszaliśmy ten odnoszący sukcesy produkt i czyniliśmy go jeszcze lepszym. Alpine Halo9 drugiej generacji jest wyposażony w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, bezprzewodowy Apple CarPlay, dwa porty USB, jeszcze lepszą jakość dźwięku i opcje strojenia oraz wiele innych innowacji i ulepszeń.

9-calowy wyświetlacz HD WXGA
Duży, 9-calowy ekran dotykowy WXGA ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli i zawiera ponad 2,7 miliona elementów w pikselach, dzięki czemu ikony, menu i treści wizualne są niezwykle wyraźne i żywe na desce rozdzielczej. Ekran jest przymocowany do regulowanego uchwytu połączonego z obudową o rozmiarze jednego DIN, która została zaprojektowana tak, aby pasowała do większości otworów w desce rozdzielczej 1DIN lub 2DIN.

Bezprzewodowy Apple CarPlay
iLX-F905D „Współpracuje bezprzewodowo z Apple CarPlay” i pozwala użytkownikom iPhone'a wykonywać i odbierać połączenia, uzyskiwać dostęp i pisać wiadomości tekstowe, odtwarzać muzykę i uzyskiwać wskazówki w sposób, który pozwala im skupić się na drodze. Apple CarPlay jest dostępny za pośrednictwem pojemnościowego ekranu dotykowego lub przycisku mikrofonu, aby aktywować sterowanie głosowe Siri. Dzięki połączeniu WiFi możesz trzymać iPhone'a w kieszeni i nie musisz go cały czas podłączać (poza ładowaniem).

2 porty USB
Chociaż Alpine Halo9 jest pozbawiony mechów (nie ma wbudowanego napędu CD/DVD), nadal masz wiele opcji rozrywki. 2 porty USB znajdujące się z tyłu urządzenia umożliwiają np. podłączenie jednego urządzenia mobilnego w celu ładowania, podczas gdy drugi port USB służy do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego w celu uzyskania dostępu do plików audio i wideo.

Wyświetlacz regulowany przez użytkownika
Dzięki pięciu pionowym regulacjom, dowolnemu wyborowi kąta i dwóm oddzielnym głębokościom możesz ustawić pływający wyświetlacz w najbardziej optymalnej pozycji, dzięki czemu nadal masz dostęp do elementów sterujących na desce rozdzielczej i otworów wentylacyjnych. Użytkownik może teraz dowolnie regulować kąt wyświetlania w dowolnym momencie, aby uzyskać najlepszą widoczność i uniknąć odblasków światła słonecznego.

Pierwsza na świecie jednostka główna z wbudowanym wzmacniaczem klasy D
iLX-F905D to pierwsza na świecie jednostka główna dostępna na rynku wtórnym z wbudowanym wzmacniaczem klasy D o mocy 4 x 50 W, który umożliwia doskonałą reprodukcję dźwięku z najwyższej półki przy znacznie zmniejszonych szumach i przesunięciach fazowych. Kluczową zaletą technologii wzmacniania klasy D jest jej wysoka sprawność wynosząca około 90%, w porównaniu do 50-70% wzmacniaczy klasy AB. Nowe, szybkie wentylatory z wewnętrznymi radiatorami zapewniają chłód Alpine Halo9 i odtwarzanie muzyki.

Ciesz się doskonałą jakością dźwięku
Wyposażony w 56-pasmowy korektor parametryczny w trybie zaawansowanym, 2-drożny cyfrowy X-over, 6-kanałową cyfrową korekcję czasu oraz kilka opcji strojenia dźwięku Bass Engine SQ i MediaXpander, masz do dyspozycji doskonałe narzędzia do dostrajania Alpine Halo9 i dołączony wzmacniacz / system głośników do perfekcji. Ale nie poprzestaliśmy na tym: Alpine Halo9 ma certyfikat Hi-Res Audio i może dekodować i odtwarzać pliki Hi-Res Audio do 96 kHz / 1,536 kb/s ze źródeł USB w nieskompresowanych obsługiwanych formatach, takich jak FLAC, WAV i APE.

Szerokie możliwości rozrywki
Całkowicie nowy tuner DAB/radiowy umożliwia przełączanie DAB – FM i pozwala cieszyć się płynnym odbiorem radiowym bez przerw. Oprócz rozszerzonych formatów odtwarzania wideo USB (MP4, MOV, FLV, MKV), Alpine Halo9 oferuje wiele dodatkowych opcji rozrywki: wbudowany moduł Bluetooth umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku z telefonu, a wejście HDMI umożliwia podłączenie zewnętrznego odtwarzacza wideo urządzenie. Możesz oczywiście używać Androida Auto z dowolnym kompatybilnym smartfonem z systemem Android (połączenie przewodowe).

Połączenie magistrali danych pojazdu
Jeśli Twój samochód jest wyposażony w czujniki parkowania i możesz nadal korzystać z tych wygodnych funkcji w urządzeniu iLX-F905D. Firma Alpine oferuje wiele interfejsów magistrali danych pojazdu umożliwiających podłączenie urządzenia Alpine Halo9 do systemu magistrali danych pojazdu. Umożliwia to kompatybilność z przyciskami sterującymi na kierownicy pojazdu, wyświetlanie ustawień klimatyzacji oraz wyświetlanie czujników parkowania.

Kamery wspomagające jazdę
Kamera cofania to świetny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa podczas cofania. Obraz z kamery włącza się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego, a na ekranie pojawiają się wskazówki dotyczące odległości, które można dostosować do rozmiaru samochodu, aby pomóc Ci bezpiecznie zaparkować samochód. Firma Alpine oferuje szeroką gamę kamer skierowanych do przodu i do tyłu, w tym kamery z wieloma widokami i możliwością wyboru kąta widzenia. Możesz nawet jednocześnie wyświetlać ekran kamery i ekran czujnika parkowania, jeśli Twój samochód to obsługuje.

Zewnętrzne pokrętło sterujące
Dostępne oddzielnie pokrętło sterujące RUE-BK01 łączy się bezprzewodowo z Alpine Halo9 i można je zainstalować po lewej lub prawej stronie ekranu dotykowego. Alternatywnie można również umieścić pokrętło sterujące w dowolnym miejscu w pojeździe za pomocą prostej instalacji niestandardowej. Obracanie pokrętła dostosuje głośność jednostki głównej, a naciśnięcie go aktywuje kamerę cofania na ekranie.
Uwaga: to pokrętło sterujące nie działa, jeśli aktywna jest bezprzewodowa funkcja Apple CarPlay.

Aplikacja TIDAL Hi-Res Audio
Dzięki zintegrowanej aplikacji TIDAL możesz uzyskać dostęp do strumieniowego przesyłania dźwięku w wysokiej rozdzielczości dzięki TIDAL, ciesząc się katalogiem ponad 90 milionów utworów i 450 000 filmów. Członkowie TIDAL HiFi i HiFi Plus otrzymują opcje bezstratnego dźwięku i muzyki o wysokiej wierności, zapewniające doskonałą jakość dźwięku, która podnosi doznania muzyczne. TIDAL Masters, dostarczany we współpracy z Master Quality Authenticated (MQA), umożliwia członkom HiFi Plus słuchanie muzyki dokładnie tak, jak zamierzył artysta. Dzięki tysiącom profesjonalnie dobranych list odtwarzania klienci będą mogli słuchać wszystkich gatunków i odkrywać nowych artystów za pośrednictwem TIDAL Rising.


Funkcje i specyfikacje

FUNKCJE

Tuner radiowy / DAB

 • Zaprogramowane stacje (FM: 3x12 / DAB: 3x12 / AM: 2x12)
 • Pamięć: automatyczna pamięć
 • Tryb wyszukiwania: Lokalny, DX, Pre-Set, Service
 • Funkcje RDS: PI, PS, AF, TA, TP, PTY, NEWS, TEKST RADIOWY
 • Obsługiwane DAB+/DMB
 • Usługa pokazu slajdów DAB+
 • DLS (usługa etykiet dynamicznych)
 • Śledzenie usługi DAB
 • Zastępczy RDS (jeśli jest dostępny)
 • Pamięć automatycznego zespołu/serwisu
 • Funkcja wyszukiwania usług
 • Funkcja wyszukiwania PTY
 • Funkcja wyszukiwania alfabetycznego

BLUETOOTH®

 • Wbudowany moduł BLUETOOTH® V4.2
 • Kompatybilny z HFP (profil głośnomówiący).
 • Kompatybilny z A2DP (Advanced Audio Distribution Profile).
 • Zgodność z AVRCP (profil zdalnego sterowania audio/wideo) w wersji 1.5
 • Synchronizacja książki telefonicznej
 • Szybkie wybieranie: 4 zaprogramowane pamięci (na telefon)
 • Wyświetlanie historii połączeń: połączenia wychodzące / połączenia przychodzące / połączenia nieodebrane
 • Funkcja ponownego wybierania
 • Regulacja poziomu głośności mowy: (wychodzące i przychodzące)
 • 24 języki menu
 • Mikrofon w zestawie

Działa z iPhonem®

 • Kompatybilny z iPhone'ami wyposażonymi w złącze Lightning
 • Różne funkcje wyszukiwania i wyświetlanie okładek albumów
 • Ładowanie baterii 

Łączność

 • Współpracuje bezprzewodowo z Apple CarPlay (wymaga iPhone'a obsługującego CarPlay)
 • Działa z Android Auto (wymaga smartfona obsługującego Android Auto, połączenia przewodowego)
 • Dash-Cam Link do DVR-C320S, aby umożliwić odtwarzanie i sterowanie kamerą samochodową

Funkcja nawigacji

 • Możliwość nawigacji online z aplikacjami nawigacyjnymi kompatybilnymi z Apple CarPlay i Android Auto
 • Zawiera antenę nawigacyjną z obsługą GPS

Połączenie nośników USB

 • 2x kabel USB w zestawie
 • Port USB 1: port danych / port USB 2: port ładowania
 • Odtwarzanie muzyki: Kompatybilne z FLAC, MP3, WMA, AAC, WAV, APE
 • Odtwarzanie wideo: kompatybilne z MP4, MOV, FLV, MKV
 • Obsługiwane kodowanie wideo: MPEG-4/H.264 (MPEG-4/AVC)/MPEG-1/MPEG-2
 • Zawiera różne funkcje wyszukiwania

Strojenie dźwięku

 • Strojenie dźwięku Bass Engine SQ i Bass Engine PRO
 • Regulacja poziomu subwoofera
 • 6 V przedwzmacniacz
 • 10 presetów korektora
 • 13-kanałowy korektor parametryczny x4 kanały audio + 4 kanały dla subwoofera
 • 6-kanałowa cyfrowa korekcja czasu
 • 2-drożna zwrotnica cyfrowa
 • Niezależne ustawienie poziomu głośności źródła
 • Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat opcji strojenia dźwięku, zapoznaj się z instrukcją obsługi w formacie PDF w sekcji „Instrukcje”.

Ogólne

 • Wzmacniacz dużej mocy klasy D o mocy 4x 50 W
 • 9-calowy pojemnościowy ekran dotykowy WXGA (1280 x 720p)
 • Kąt wyświetlania regulowany po instalacji
 • 3 wyjścia przedwzmacniacza (6 V, przód/tył/subwoofer)
 • 1 wejście A/V AUX (gniazdo micro jack 3,5 mm)
 • 1 wejście HDMI / 1 wyjście HDMI
 • 2 porty USB (1x port danych USB / 1x ładowanie przez USB)
 • Gotowy pilot na kierownicę
 • Gotowy interfejs wyświetlacza pojazdu (połączenie UART)
 • Gotowy do zdalnego sterowania
 • 2x złącze kamery (złącze Camera Direct) Uwaga: nie obsługuje przełącznika kamery KCX-C250MC
 • Prowadnice odległości aparatu (regulowane)
 • Regulacja kontrastu na żywo
 • Język menu: 24 języki
 • Automatyczny ściemniacz
 • Kod zabezpieczający przed kradzieżą
 • Start-Stop silnika bez zmian

Instalacja

 • Dostępne są różne zestawy montażowe dla poszczególnych pojazdów

SPECYFIKACJE

Ekran

 • Rozmiar ekranu: 9-calowy pojemnościowy WXGA
 • Liczba elementów obrazu: 2 764 800 pikseli (1280 x 3 x 720)
 • System oświetlenia: Białe podświetlenie LED
 • Efektywna liczba elementów obrazu: 99,99%
 • System kolorów: NTSC, PAL

Maksymalna moc wyjściowa

 • Maksymalna moc wyjściowa: 4x 50 W

Tuner radiowy / DAB

 • Zakres strojenia FM: 87,5 - 108,0 MHz
 • Zakres strojenia AM: 531–1602 kHz
 • Pasmo DAB III: 174 – 240 MHz
 • Selektywność kanałów alternatywnych: 80 dB
 • Stosunek sygnału do szumu: 65 dB / 90 dB
 • Format audio DAB: DAB/MPEG 2, DAB+/AAC, DMB profil 1/BSAC/DMB profil 2/AAC

WiFi

 • Częstotliwość odbioru: IEEE 802.11 B/g/n (2,4 GHz)
 • Kanały: 1 – 13 kanałów (2,4 GHz)
 • Protokoły bezpieczeństwa: WPA3/WPA2-PSK (TKIP, AES)

USB

 • Wymagania USB: USB 2.0
 • USB 1: port danych / 2400 mA (klasa pamięci masowej)
 • USB 2: port ładowania / 1500 mA (obsługa CDP)
 • Klasa USB: klasa pamięci masowej, odtwarzanie z urządzenia
 • System plików: FAT16 / FAT32 / exFAT
 • FLAC, MP3, WMA, AAC, WAV, dekodowanie APE
 • Odtwarzanie wideo: kompatybilne z MP4, MOV, FLV, MKV
 • Obsługiwane kodowanie wideo: MPEG-4/H.264 (MPEG-4/AVC)/MPEG-1/MPEG-2
 • Liczba kanałów: 2-kanałowy (stereo)
 • Pasmo przenoszenia: 5–40 kHz ±1 dB *Pasmo przenoszenia może się różnić w zależności od oprogramowania kodera/szybkości transmisji
 • Całkowite zniekształcenie harmoniczne (przy 1 kHz): 0,005%
 • Zakres dynamiki (przy 1 kHz): 95 dB
 • Stosunek sygnału do szumu: 95 dB

GPS

 • W zestawie antena nawigacyjna kompatybilna z GPS
 • Częstotliwość GPS: 1575,42 +/- 1,023 MHz
 • Czułość odbioru (wyszukiwanie): - 136 dB maks

BLUETOOTH®

 • Wersja BLUETOOTH®: Bluetooth V4.2
 • Moc wyjściowa: +4 dBm Maks. (Klasa mocy 2)
 • HFP (profil zestawu głośnomówiącego)
 • OPP (profil wypychania obiektów)
 • PBAP (profil dostępu do książki telefonicznej)
 • HSP (profil zestawu słuchawkowego)
 • A2DP (profil zaawansowanej dystrybucji audio)
 • AVRCP (profil zdalnego sterowania audio/wideo)
 • SPP (profil portu szeregowego)
 • Obsługuje kodek audio LDAC

Strojenie dźwięku

 • Regulacja poziomu subwoofera: od 0 do +15
 • Ustawienie fazy subwoofera: 0° lub 180°
 • BASS ENGINE SQ: 5 trybów, poziom od 0 do +6
 • Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat pasm i częstotliwości ustawień dźwięku, zapoznaj się z instrukcją obsługi w formacie PDF  w sekcji „Instrukcje”.

Sekcja HDMI

 • Format wejściowy 720p / 480p / VGA

Ogólne

 • Wymagania dotyczące zasilania: 14,4 V DC (dopuszczalne 11-16 V)
 • Napięcie przed wyjściem (przed obcinaniem): 6 V / 10 kiloomów

Wymiary

 • Waga: 2,3 kg
 • Wymiary obudowy (szer. x wys. x gł.) mm: 178 x 50 x 150 mm
 • Wymiary wyświetlacza (szer. x wys. x gł.) mm: 232 x 151 x 55 mm

Uwagi

 • Ze względu na wagę dużego ekranu nie zalecamy montowania tego radia w deskach rozdzielczych tylko z wykorzystaniem tradycyjnego typu ramki 1DIN. Proszę używać zestawów radiowych, które są prawidłowo zakorzenione w desce rozdzielczej.

Podstawowe
Rozmiar radia:2 DIN
Wielkość wyświetlacza:9 cali
Typ odtwarzacza:Brak napędu
Tuner DAB+:Tak
Wbudowany odbiornik GPS:Tak
Maksymalna moc wyjściowa:4 x 50W
Wejście USB:Tak
Wejście AUX:Tak
Kolor podświetlenia przycisków:Biały
Obsługa iPhone, iPod:Tak
Bluetooth:Wbudowany
Wejście HDMI:Tak

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz

Nazwa pliku Odnośnik Opis
OM_iLX-705D_iLX-F905D_iLX-F115D_i905D-F_EN_ALL69.pdf Pobierz plik
QRG_iLX-705D_iLX-F905D_iLX-F115D_i905D-F_ALL19.pdf Pobierz plik