Akcesoria zimowe do auta, które warto mieć zanim nastaną mrozy

Akcesoria zimowe do auta, które warto mieć zanim nastaną mrozy

Zima to niewątpliwie czas, który bardzo eksploatuje samochody. Z tego powodu, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, aby nie dać się jej zaskoczyć. Sama obecność niektórych z nich jest kluczowa, aby zimne temperatury nie zablokowały możliwości podróżowania samochodem. Co więcej, warto również wspomnieć o kilku niezbędnych akcesoriach, które są konieczne niezależnie od pory roku.

Łańcuchy śniegowe, czyli rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo na drodze!

Pomimo tego, że coraz mniej osób decyduje się na to, aby zainwestować w łańcuchy śniegowe, to ich posiadanie potrafi uratować nas w trudnych sytuacjach. Wszystko za sprawą tego, że dobre łańcuchy śniegowe pomagają w zwiększeniu przyczepności koła na ośnieżonej lub oblodzonej powierzchni. W ten sposób możliwe jest uniknięcie niekontrolowanych sytuacji podczas prowadzenia samochodu. Oczywiście, aby łańcuchy śniegowe spełniały swoją funkcję, muszą zostać odpowiednio dopasowane do rozmiaru opon, a także do wagi samochodu, niemniej, są one rozwiązaniem, które idealnie odnajduje się w przypadku oblodzonych oraz ośnieżonych dróg.

Naturalnie, wiele osób może twierdzić, że kupno łańcuchów jest zbędne, gdyż w obecnych czasach rzadko dochodzi do sytuacji, w których są one przydatne, jednak posiadanie jednego kompletu łańcuchów to inwestycja, która mimo nieczęstego użytku gwarantuje bezpieczeństwo w czasie podróżowania. Sam koszt łańcuchów, nie jest wcale duży, a najtańsze z nich, kosztują poniżej 150 złotych. Sprawia to, że wyposażenie się w łańcuchy śniegowe Ö-Norm 9mm + BAG KNS-50 AMIO-02314 jest zdecydowanie lepszą opcją, niż ryzykowanie podczas poruszania się samochodem w trudnych warunkach pogodowych.

Akcesoria pomagające na zamarznięte i oszronione szyby

Zimne pory roku, to również pojawienie się problemów związanych z oszronieniem oraz oblodzeniem szyb. Najbardziej podstawowym rozwiązaniem, które pomaga w zwalczaniu tego problemu, są oczywiście akcesoria zimowe w postaci skrobaczki do szyb. Pomimo tego, że ich cena jest niska, wiele osób sięga po inne elementy, pomagające w skrobaniu szyb, jednak wiąże się to z uszkadzaniem szyby, poprzez jej rysowanie. Właśnie dlatego, dobrze przystosowane skrobaczki to rozwiązanie, które zdecydowanie warto wybrać w trosce o żywotność szyby, ponieważ porysowana szyba negatywnie wpływa na jazdę samochodem, a wszystko za sprawą odbijania się światła.

Warto dodać, że w obecnych czasach, większość skrobaczek wyposażone jest w ściągaczkę do wody, dzięki czemu jeden produkt może zostać wykorzystany w wielu sytuacjach. Sama ściągaczka idealnie odnajduje się w zimie, gdyż woda znajdująca się w powietrzu, skrapla się i osiada na szybkach, redukując w ten sposób pole widzenia. Właśnie dlatego, sięgnięcie po skrobaczki o kilku zastosowaniach to rozwiązanie na kilka różnych problemów występujących w trakcie jazdy, a dodatkowo, przez jej wykorzystanie możliwe jest poprawienie komfortu jazdy samochodem.

Pozostając w wątku skrobaczek, warto powiedzieć, jakie konsekwencje prawne grożą za brak prawidłowo odśnieżonego samochodu. Wiele osób o tym zapomina, jednak zamarznięta szyba, a także nieodśnieżony samochód może być powodem, przez który policja nałoży na nas mandat. Właśnie dlatego, warto odśnieżać swój samochód, gdyż zajmuje to kilka minut, a mandat za nie wykonanie tego zadania jest znacznie większy. Warto dodać, że podczas odśnieżania, nie można zapominać o tablicy rejestracyjnej, ponieważ brak jej odśnieżenia również może prowadzić do otrzymania mandatu. Oczywiście, konsekwencje prawne to nie jedyny powód, przez który warto usunąć śnieg, ponieważ jego obecność skutecznie zmniejsza pole widzenia.

Akcesoria zimowe do samochodu oraz jego obowiązkowe wyposażenie!

Chociaż akcesoria zimowe, nie są wymagane w świetle polskiego prawa, to warto je przy sobie mieć, gdyż, ich brak, może prowadzić do sytuacji, w której dostaniemy mandat. Warto jednak wspomnieć o elementach, których obecność jest konieczna w świetle prawa. Do obowiązkowych elementów wyposażenia samochodu należy oczywiście gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Brak tych przedmiotów powoduje otrzymanie mandatu lub w przypadku łaskawego policjanta pouczenia. Wracając jednak do tematu śnieżnej pory roku, akcesoria zimowe, w które warto się wyposażyć, to również łopaty oraz szczotki do śniegu, które podobnie jak skrobaczki, pomagają w usunięciu białego pyłu.


Odpowiednio dobrana zmiotka pomaga w szybkim usunięciu śniegu, przez co odśnieżanie auta jest niemal natychmiastowe. Co więcej, rozwiązania, takie jak szczotka zmiotka skrobaczka do szyb śniegu lodu Aspen BS4 75 cm łączą ze sobą kilka przedmiotów, tworząc tym samym produkt idealny w przypadku zimy. Akcesoria zimowe tego rodzaju, wykonywane są z trwałego tworzywa, dzięki czemu zredukowane jest ryzyko uszkodzenia skrobaczki w trakcie usuwania lodu z szyby. Co więcej, szczotka, która występuje w zestawie, wykonana została z elastycznego włosia, dzięki czemu nie rysuje ona karoserii oraz szyby auta podczas usuwania wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na samochodzie.