Czy rejestrator jazdy faktycznie się opłaca?

Czy rejestrator jazdy faktycznie się opłaca?

Czy rejestrator jazdy faktycznie się opłaca?

Produkt, który zna prawie każdy kierowca, czyli rejestrator jazdy zyskuje na swojej popularności, a nagrania z wypadków lub innych groźnych sytuacji pojawiają się coraz częściej w sieci. Dzisiaj poruszymy temat rejestratorów jazdy montowanych w samochodach, a dodatkowo zastanowimy się, czy korzystanie z nich w naszych samochodach jest dla nas opłacalne oraz bezpieczne.

Rejestrator jazdy, po co z niego korzystać?

Wiele osób zastanawia się, czy rejestrator jazdy montowany w samochodzie, jest tak naprawdę potrzebny. Oczywiście, jeżeli jeździmy powoli i bezpiecznie, możemy myśleć, że jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto, ponieważ przecież nic złego nie może nam się stać. Jest to jednak niezwykle błędne myślenie, które w szybki sposób może kosztować nas naprawdę słono. Rejestrator jazdy jest dla nas dodatkowym świadkiem w sprawie. Dla przykładu, w sytuacji, gdy kierowca przed nami gwałtownie zahamuje, nie mając do tego powodu, policja wypisze nam mandat za wjechanie w samochód przed nami. Jednak mając dowód w postaci nagrania, to my wygramy w takiej sytuacji.

Wiemy już, że rejestrator znajduje swoje zastosowanie w jednej z potencjalnych sytuacji, jednak kiedy jeszcze może się okazać przydatny? Oczywiście sytuacje wypadkowe nie są dla nas codzienną sytuacją, jednak na drogach dochodzi do nich codziennie. Nigdy nie wiemy, czy to właśnie dzisiaj, nie padnie na nas. Rejestrator jazdy nagrywa naszą trasę przez cały czas, dlatego kierowca samochodu, który w nas uderzy, nie będzie mógł zgonić winy na nas, w rezultacie czego, nie zostaniemy ukarani, a dodatkowo nie stracimy naszych zniżek, które są niezwykle ważne, w szczególności, gdy korzystamy z AC.

Jakie parametry powinien mieć dobry rejestrator jazdy?

Aby rejestrator jazdy był skuteczny, musi mieć on dobrą jakość. Wydaje się to dość banalne, jednak wielu producentów nadal sprzedaje sprzęt o bardzo niskiej jakości, przez co pomimo posiadania nagrania, nie możemy z nim nic zrobić, ponieważ jest ono nieczytelne. Oczywiście policja w sprawach ewidentnych będzie umiała rozstrzygnąć sytuację zero jedynkowe, jednak w sytuacjach naprawdę bliskich, niska jakość nagrania może działać jedynie na naszą niekorzyść. Kupując rejestrator jazdy, warto również spojrzeć, czy ma on tryb nocny. Jego obecność umożliwia nam nagrywanie w ciemnościach, dlatego jest to bardzo przydatny dodatek.

Mówiąc o kamerkach samochodowych, nie sposób wspomnieć o tych, które mają wbudowany system czuwania parkingowego. Podczas parkingu, nasz samochód może być narażony na wiele negatywnych czynników, takich jak stłuczka, czy atak wandali, którzy uszkodzą nasz samochód. Gdy w naszym samochodzie, obecna jest kamerka, wystarczy zabrać nagranie na policję, a ona powinna wytropić osoby, które dopuściły się tego niszczycielskiego aktu. Bez rejestratora jazdy, wandale czuliby się nietykalni, jednak z jego obecnością, to na samym końcu, oni zostaną ukarani przez wymiar sprawiedliwości.

Rejestratory jazdy — czy naprawdę są opłacalne?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Może okazać się tak, że podczas długiego użytkowania rejestratora jazdy, nic złego nam się nie wydarzy i wtedy możemy myśleć, że faktycznie jego obecność w samochodzie, jest bezużyteczna, jednak równie dobrze, wystarczy wyjąć go z samochodu na jedną, krótką jazdę, podczas której wydarzy się nieszczęśliwy incydent. Dlatego rejestratory jazdy, są jak najbardziej przydatne w naszym samochodzie, i o wiele lepiej jest wtedy, gdy nie musimy korzystać z nagrań, które są w nim zapisane. Każda stłuczka lub wypadek wiąże się z niepotrzebnym stresem oraz straconym czasem.

Właśnie z tego powodu, warto, aby rejestrator jazdy cały czas znajdował się w naszym samochodzie. Z jego obecnością zdecydowanie zwiększamy nasze bezpieczeństwo, niezależnie od sytuacji, która wydarzyła się na drodze. Co więcej, dzięki kamerce możemy pomóc innym osobom, dzięki udostępnieniu nagrania zapisanego na naszym rejestratorze. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak rejestrator jazdy jest także opcją na pomaganie w złapaniu osób narażających na drogach życie innych, dlatego udostępniane do sieci klipy z jazdy, zdecydowanie informują inne osoby o miejscach, gdzie powinno się uważać.

Kupuj rejestratory jazdy tylko z uznanych sklepów!

W sieci znajdziemy wiele stron, na których możemy zakupić rejestrator jazdy, jednak w zalewie wszystkich sklepów, mamy problemy, z którego powinniśmy kupić. W takiej sytuacji nie powinniśmy jednak wybierać ofert, gdzie cena jest nadzwyczaj okazyjna. Możemy wtedy natrafić na osobę, która sprzedaje podrobiony sprzęt, niskiej jakości. Wiedząc, w jakim celu instaluje się rejestrator, lepiej dołożyć więcej pieniędzy i zakupić produkt, który faktycznie okaże nam się pomocny, niż tańszy, który okaże się kompletnie bezużyteczny w podbramkowych sytuacjach.