Dlaczego mierniki lakieru są ważnym narzędziem podczas kupowania samochodu

Dlaczego mierniki lakieru są ważnym narzędziem podczas kupowania samochodu

Podjęcie decyzji dotyczącej zakupu nowego samochodu wymaga od nas rozważenia wielu aspektów, które okażą się pomocne w wyborze najlepszego auta. Obecny rozwój technologii sprawia, że sprawdzenie podstawowych czynników takich jak stan lakieru, jest zdecydowanie prostsze, a urządzenia pomagające w tym wcale nie muszą być drogie. Z tego powodu warto dowiedzieć się więcej na temat mierników lakieru.

Czym są mierniki lakieru?

Na samym początku, warto wyjaśnić, czym właściwie są mierniki lakieru, ponieważ mimo tego, że urządzenie jest w obecnych czasach popularne, to wiele osób nie do końca rozumie czym one są, a także, w jaki sposób działają. Mierniki lakieru to urządzenia służące do pomiaru grubości, a także jakości lakieru samochodu. Kontrola jakości jest jednym ze sposobów, który pomoże nam w potwierdzeniu oryginalności lakieru, a także szybszym wykryciu potencjalnych uszkodzeń, które mogły się przytrafić obecnemu właścicielowi. Oczywiście, informacje podawane przez miernik, z łatwością mogłyby być podawane przez sprzedającego, jednak wielu z nich dokłada wszelkich starań, aby przeszłość samochodu nie została ujawniona, ponieważ wpływa to na jego cenę.

Mierniki lakieru działają na zasadzie pomiaru grubości warstwy lakieru, dzięki czemu w prosty sposób możemy dowiedzieć się, czy auto brało udział w wypadkach lub stłuczkach, ponieważ fabrycznie produkowane części, są lakierowane w lepszy sposób, niż podczas naprawy we większości warsztatów lakierniczych. Warto dodać, że mierniki lakieru mogą być używane na różnych powierzchniach, dzięki czemu bez problemu można je wykorzystywać do sprawdzania lakieru na praktycznie każdej części karoserii samochodu, a co za tym idzie, jest to sposób na upewnienie się, że sprawdzany samochód nie był uczestnikiem wypadku lub stłuczki.

Dlaczego warto korzystać z mierników lakieru?

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, to mierniki lakieru są w stanie uratować nas samych przed kupieniem wadliwego samochodu. Bardzo często, z pozoru piękny samochód, kryje w sobie uszkodzenia, które powinny zdyskwalifikować go z jazdy po drogach, ponieważ jest on zagrożeniem zarówno dla kierowcy, jego pasażerów, jak również innych osób biorących udział w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą tego, że miernik lakieru jest w stanie wykryć potencjalne uszkodzenia, które były ukrywane przez obecnego właściciela. Oczywiście, często takie uszkodzenia wpływają jedynie na aspekt wizualny samochodu oraz jego cenę, jednak bywają przypadki, w których miernik lakieru może uratować życie.

Przypadki, w których mierniki lakieru mogą uratować życie to przede wszystkim wczesne wykrycie tego, że do naprawy samochodu zostały użyte nadmierne ilości szpachli, która przy wypadku nie będzie w stanie w odpowiedni sposób utrzymać samochodu. W przypadku sprawdzenia grubości lakieru dopiero po zakupie możemy bez problemu wnioskować do poprzedniego właściciela roszczenia, w postaci zwrotu transakcji, ponieważ podczas niej zatarte były niezwykle ważne informacje na temat stanu technicznego pojazdu, jednak dużo lepszym pomysłem jest wyposażenie się w miernik lakieru MGR-1-S-FE i sprawdzenie samochodu przed zakupem.

Jaka jest prawidłowa grubość lakieru w samochodzie?

Miernik lakieru jest urządzeniem, które zdecydowanie przyda się podczas zakupu samochodu, jednak aby wykorzystać go w poprawny sposób, konieczne jest poznanie podstawowych wartości warstw lakieru. W przypadku samochodów produkowanych na rynek europejski warstwa lakieru powinna wynosić od 100, do 160 mikronów, natomiast w przypadku aut pochodzących z Japonii, grubość lakieru jest niższa i oscyluje w wartościach od 60 do 100 mikronów. Oczywiście, grubość lakieru może różnić się w przypadku poszczególnych marek samochodów.

Warto wspomnieć, że w przypadku starszych samochodów tworzonych na rynek europejski, wartości oryginalnej powłoki lakierniczej mogą być większe, natomiast nie powinny być one kilkukrotnościami wcześniej podanych wartości. Jeżeli zauważymy, że lakier na sprawdzanym samochodzie przyjmuje dużo większe wartości, mamy do czynienia z samochodem, który był lakierowany ponownie, a dodatkowo istnieje możliwość, że pod warstwą lakieru znajduje się dodatkowa warstwa szpachli, która jest równoznaczna z uszkodzeniem.

Dlaczego warto wybrać mierniki lakieru dostępne w naszej ofercie?

Powodem, przez który warto sięgnąć po mierniki lakieru znajdujące się w naszej ofercie, jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania sprzętu, a co za tym idzie duża precyzja wybranego urządzenia. Co więcej, sprzęt dostępny w naszej ofercie pozwala na szybką weryfikację stanu powłoki, przez co jednorazowy zakup miernika stanowi zabezpieczenie podczas każdego zakupu samochodu, a koszt miernika jest nieporównywalnie mniejszy, niż potencjalne koszty naprawy, które mogą wynikać z zatajonych uszkodzeń samochodu. Mierniki lakieru dostępny w naszej ofercie występują w różnych półkach cenowych, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie urządzenia do naszych własnych, indywidualnych potrzeb.