Dlaczego warto wyposażyć się w alarmy, monitoringi GPS

Dlaczego warto wyposażyć się w alarmy, monitoringi GPS

Niezależnie od tego, jak wygląda nasz status majątkowy, strata tak drogiej rzeczy, jak samochód zawsze okazuje się dla nas bolesna. Oczywiście parkowanie w garażu lub na parkingu strzeżonym powinno załatwiać sprawę, jednak znane są przypadki, w których samochód został skradziony prosto spod nosa właściciela, i właśnie dlatego warto pomyśleć o wyposażeniu naszego auta w alarm lub monitoring GPS.

Czym są alarmy, monitoring GPS?

Chociaż wydaje się, że każda osoba miała styczność z alarmem samochodowym, to obecny rozwój tej technologii sprawia, że możemy nie zdawać sobie sprawy, w jaki sposób ona działa. Oczywiście, podstawowym rodzajem alarmu jest ten, który po pociągnięciu za klamkę zaczyna wydawać dźwięk mający za zadanie odstraszyć potencjalnego złodzieja, oraz ściągnąć uwagę innych osób znajdujących się w otoczeniu auta. Co prawda, taki rodzaj alarmu w niektórych sytuacjach spełnia swoje zadanie, jednak w przypadku, w którym znajdujemy się w sporej odległości od auta, lub pozostawiliśmy je w małoruchliwym miejscu, alarm tego rodzaju nie spełnia swojej funkcji.

Z tego powodu dużo lepszym wyborem, który ma za zadanie chronić nasz samochód, jest sięgnięcie po monitoring GPS, który ze względu na połączenie ze specjalną aplikacją wysyła nam lokalizację, w której znajduje się auto. Takie rozwiązanie jest świetną opcją, ponieważ okazuje się przydatne nie tylko wtedy, gdy ktoś postanowi ukraść nasz samochód, ale również wtedy, gdy znajdujemy się w obcym mieście i mamy problemy z zapamiętaniem tego, gdzie pozostawiliśmy nasz samochód. Ta funkcja przydatna jest szczególnie w dużych miastach, w których na pierwszy rzut oka każda uliczka wygląda dla nas praktycznie w ten sam sposób.

Ochrona przed zbiegnięciem z miejsca zdarzenia — alarm samochodowy!

Mimo tego, że ta opcja jest bardzo często pomijana podczas wymieniania zalet alarmów samochodowych, to wyposażenie naszego samochodu w taki sprzęt sprawia, że w przypadku, gdy ktoś uderzy w nasze auto pozostawione na parkingu, to alarm automatycznie zacznie dawać nam znać, że dzieje się coś nie tak. W takiej sytuacji, nawet gdy nie znajdujemy się przy samochodzie, alarm ściągnie inne osoby przebywające na parkingu, dzięki czemu jest szansa, że udaremnimy ucieczkę z miejsca zdarzenia, a co za tym idzie, będziemy mogli ściągnąć pieniądze za naprawę od winowajcy, który w inny sposób pozostałby całkowicie bezkarny.

Hit ostatnich czasów, czyli lokalizatory pojazdu GPS

Informacja o tym, że nasz samochód jest w tym momencie kradziony, nic nam nie da, jeżeli nie znajdujemy się w jego pobliżu. Z tego powodu na prowadzenie wychodzi lokalizator pojazdu GPS, GSM FLOTIS COMPACT+E-TOLL, który został wyposażony zarówno w antenę GPS, jak i GSM, dzięki czemu jest on w stanie wysyłać informacje o lokalizacji samochodu z naprawdę dużą dokładnością, co z kolei sprawia, że w każdym momencie możemy sprawdzić, gdzie znajduje się nasz samochód. Lokalizator działa świetnie zarówno jako sposób zabezpieczenia przed kradzieżą, jak i jako kontrola nieuczciwych pracowników naszej firmy.

W przypadku lokalizatorów GPS ważne jest ich umieszczenie, jednak sięgając po sprzęt wysokiej jakości, możemy być pewni, że będziemy mogli go zamontować w miejscu niewidocznym dla potencjalnego złodzieja, a dzięki temu mamy większą szansę na odnalezienie naszego samochodu w jednym kawałku. Ustalenie miejsca, w którym znajduje się samochód, jest najlepszym sposobem, na odzyskanie samochodu, ważne jest jednak, aby w takiej sytuacji pamiętać o skontaktowaniu się z policją, ponieważ działania na własną rękę mogą narazić nasze życie lub zdrowie, a także wystraszyć złodziei.

Jak chronić się przed nowoczesnymi metodami kradzieży?

Wybierając alarmy, monitoring GPS oraz inne opcje zabezpieczania naszego samochodu, wykorzystujemy jednie małą część narzędzi służących do ochrony naszego samochodu. Obecnie złodzieje nie włamują się do samochodu przy pomocy łoma lub cegły, są to bardziej osoby, które wykorzystują luki w zabezpieczeniach, które pozwalają na odjechanie samochodem bez tworzenia jakichkolwiek podejrzeń wśród przechodniów. Jedną z częściej stosowanych metod kradzieży jest przechwytywanie sygnału z kluczyka naszego auta, dzięki czemu złodzieje są w stanie otworzyć nasze auto oraz uruchomić silnik bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Mogłoby się wydawać, że przed tą metodą kradzieży nie ma szans się zabezpieczyć, jednak wyjściem z tej sytuacji jest Keyless Protector pozornie wyglądający na małe pudełko, które w rzeczywistości skrywa w sobie wielką moc, którą jest klips nakładany na baterię kluczyka. W przypadku jego założenia, nasz kluczyk przestaje generować sygnał otwarcia, a co za tym idzie, żaden złodziej nie otworzy naszego samochodu, dzięki czemu uda nam się udaremnić kradzież auta, przed jej faktycznym zaczęciem. 

Sam produkt jest w pełni bezpieczny i nie wymaga ingerencji w instalację elektryczną umieszczoną w samochodzie, dlatego nie musimy mieć powodów do zmartwień. Co więcej, klips w każdym momencie może zostać zdjęty, a rozwiązanie zostało zarejestrowane w urzędzie patentowym, co jeszcze bardziej uwierzytelnia jego działanie.