Prowadzenie samochodu trzymając telefon przy uchu, jest zakazane w polskim prawie, ponieważ w trakcie prowadzenia rozmowy nie dosyć, że mniej skupiamy się na pokonywanej trasie, ale również ograniczamy nasze możliwości manualne, ponieważ mamy wyłączoną jedną rękę, która trzyma telefon. Prawo nie wyklucza jednak rozmowy przez telefon, podczas prowadzenia, tylko jego trzymanie w dłoni.

Czym jest zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu?

Zaczynając rozmowę na temat zestawów głośnomówiących, warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są te urządzenia. Zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu, jest technologią łączącą się za pośrednictwem bluetooth, z naszym telefonem. Co to dla nas oznacza? Taki sprzęt przekierowuje rozmowę z naszego telefonu bezpośrednio do urządzenia, dzięki czemu zestawy głośnomówiące nadają sygnał za pomocą głośnika. To właśnie dzięki tej technologii, możemy prowadzić w jednym momencie zarówno samochód, jak i rozmowę przez telefon.

Kilka lat temu, wydawało się, że takie rozwiązania stworzone są dla osób, które zawodowo zajmują się prowadzeniem samochodu, na przykład dla przedstawicieli handlowych. Jednak zestawy głośnomówiące, są dla każdej osoby, która ceni sobie bezpieczeństwo na drodze, oraz komfort jazdy. Dodatkowe opcje takich zestawów wprowadzają także udogodnienia dla kierowcy. Wiele z nich posiada dotykowe ekrany, dzięki którym wybranie kontaktu staje się znacznie łatwiejsze podczas prowadzenia pojazdu.

Dlaczego warto zainwestować w zestaw głośnomówiący do samochodu?

Prawdopodobnie każdy kierowca, który jeździ samochodem od dłuższego czasu, natrafił choćby raz na problem, gdy podczas drogi musiał odebrać niezwykle ważny telefon. Wtedy, musimy wybrać, czy odbierzemy telefon i będziemy stwarzać niebezpieczeństwo na drodze, czy z niej zjedziemy. Jednak wcale nie musi być takich sytuacji, wystarczy zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa komfort podróżowania, ponieważ nie musimy się więcej, czy możemy odebrać telefon w trakcie jazdy.

Zestawy głośnomówiące zapewniają nam niebywały komfort podróży. Nie musimy się nad nimi nachylać, trzymać ich czy martwić się, czy nasz rozmówca nas słyszy. Dodatkowo możemy siedzieć w naszym samochodzie tak jak nam wygodnie, co powoduje, że nasza podróż jest znacznie przyjemniejsza. Zestawy głośnomówiące mają jednak znacznie więcej zalet. Możemy puszczać dzięki nim muzykę z naszego telefonu, przekierować dźwięki nawigacji, podłączyć do nich kabel AUX czy kartę pamięci. Takie możliwości znacząco poprawiają nasze samozadowolenie z kierowania pojazdem, często sprawiając nam dużą przyjemność.

Zestawy głośnomówiące, na co warto zwrócić uwagę?

Podstawową czynnością, którą należy wykonać podczas zakupu przedmiotu, jakim jest zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu, jest sprawdzenie produktu. Powinniśmy wziąć pod uwagę kilka liczących się czynników, takich jak marka urządzenia. Warto sięgać po sprawdzone zestawy przetestowane przez dużą liczbę osób. Również ważne jest, aby kupiony przez nas zestaw głośnomówiący do samochodu, miał długi czas pracy bez ładowania baterii. Takie rozwiązanie wpłynie na nasz komfort, ponieważ nikt nie lubi być uzależnionym od ciągłego ładowania akumulatora.

Wspominając o baterii, nie sposób jest nie wspomnieć o czasie ładowania. Niektóre urządzenia, w szczególności te starsze, ładują się bardzo długo, a ich efektywność baterii jest znacznie krótka. Niezwykle ważne jest także sprawdzenie zasięgu, jaki obsługują zestawy głośnomówiące. Okazuje się to przydatne, gdy zostawimy telefon w domu, a w tym samym momencie wyjdziemy do samochodu, np. w celu sprawdzenia pozostawionych przedmiotów. Zestawy o dużym zasięgu, bez problemu połączą się z telefonem mimo dzielących ścian pomiędzy telefonem a samochodem.

Gdzie zmontować zestaw głośnomówiący do samochodu?

Najczęściej spotykanym miejscem, gdzie montowane są zestawy głośnomówiące, jest osłona przeciwsłoneczna, lub wpinanie ich do radio. Nie musimy jednak podporządkowywać się tym standardom i możemy wybrać miejsce, które będzie dla nas komfortowe. Musimy jednak pamiętać, że o ile miejsce zestawu nie jest tak istotne, to mikrofon, który się w nim znajduje, musi być odsłonięty. Zestaw głośnomówiący bluetooth do samochodu odbiera naszą mowę za pomocą mikrofonu, który się w nim znajduje, dlatego, gdy jest on zakryty, mikrofon nie może spełniać swojej funkcji, przez co zakłócana jest nasza rozmowa.

Zestawy głośnomówiące dostępne na car-tronic.pl

Troszcząc się o każdego z naszych klientów, w naszej ofercie znajdziesz jedynie sprawdzone zestawy głośnomówiące. Zależy nam na satysfakcji klientów, dlatego serdecznie polecamy Ci nasz dział Bluetooth do samochodu, w którym znajdziesz zestawy głośnomówiące oraz inne akcesoria, dzięki którym zwiększysz swój komfort w samochodzie. W naszej ofercie znajdziesz również dedykowane zestawy, dla danej marki samochodu, dlatego będą one tworzyły spójną całość z Twoim samochodem.