Jakie akcesoria CAR-AUDIO warto zamontować w swoim samochodzie

Jakie akcesoria CAR-AUDIO warto zamontować w swoim samochodzie

Dla wielu kierowców, akcesoria car-audio stanowią nieodłączną część samochodu. Z tego powodu warto pomyśleć, jakich akcesoriów nam brakuje, i po jakie sprzęty warto jeszcze sięgnąć, aby zwiększyć swój komfort podczas podróżowania samochodem. Czasami nie wiemy nawet, że dane rozwiązanie okazałoby się przydatne w naszym samochodzie, dopóki go nie zamontujemy i dopiero wtedy odkryjemy komfort płynący z tego elementu.

Czy powinniśmy montować zestawy głośnomówiące do samochodu?

Każda osoba, niezależnie od tego, czy podróżuje samochodem w celach prywatnych, czy jest to jej praca, czasami musi skorzystać z telefonu, aby odebrać lub wykonać połączenie. Oczywiście, korzystanie z telefonu w trakcje jazdy jest zabronione, oraz grożą za nie mandaty, dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie, które umożliwi nam obsługę telefonu podczas poruszania się po drodze. Wyjściem z naszych problemów jest bluetooth do samochodu, z którego pomocą jesteśmy w stanie podłączyć nasz telefon do naszego radia samochodowego, dzięki czemu uzyskamy efekt zestawu głośnomówiącego, który pomoże nam w wykonywaniu połączeń telefonicznych.

Bardzo ciekawą opcją jest sięgnięcie po zestawy głośnomówiące dedykowane dla konkretnych modeli oraz marek samochodów, ponieważ takie rozwiązanie pomoże nam w uzyskaniu efektu głośnomówiącego z wykorzystaniem fabrycznego radia. W tym miejscu możemy polecić zestaw głośnomówiący Bluetooth Audi A4 8K, A5, Q5 Q7 "Pro" MMI 2G, czyli sprzęt stworzony dla kierowców marki Audi. Akcesoria CAR-AUDIO tego rodzaju są proste w instalacji, dlatego nie musimy się martwić, że do ich podłączenia potrzebować będziemy fachowca, który nam to zrobi, ponieważ praktycznie każda osoba jest w stanie zamontować zestaw głośnomówiący.

Decydując się na zestawy głośnomówiące, które są w stanie zintegrować się z fabrycznym ekranem, otrzymujemy również wiele dodatkowych opcji, które normalnie byłyby niemożliwe. Jedną z nich jest możliwość obsługi telefonu z poziomu ekranu zamontowanego w desce rozdzielczej. Co więcej, takie akcesoria CAR-AUDIO umożliwiają nam korzystanie z naszej książki telefonicznej, dlatego, zamiast wpisywać numer na wyświetlaczu, możemy z niej skorzystać, aby skrócić proces dzwonienia. W niektórych przypadkach zestawy głośnomówiące mogą pozwolić nam nawet na pisanie wiadomości SMS, a na specjalne wyróżnienie zasługuje mikrofon, który zwiększa jakość naszego głosu.

Antena samochodowa, czyli przedmiot występujący praktycznie w każdym aucie!

Zanim pojawiły się możliwości połączenia naszego telefonu do radioodbiornika, jego głównym zadaniem był odbiór radia oraz odtwarzanie nagrań z kaset lub płyt. Mimo tego, że radia mają swoją wieloletnią tradycję, to nadal wiele osób z nich korzysta. Musimy jednak pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania radia zazwyczaj potrzebna jest nam dobra antena samochodowa, bo to właśnie ona odpowiedzialna jest za zbieranie fal radiowych. Obecny rozwój technologii sprawił jednak, że montaż wielkiej anteny na dachu nie jest już konieczny, a coraz bardziej popularne stają się małe lub ukryte anteny, które równie dobrze odbierają sygnały radiowe. Niemniej jednak antena samochodowa, to akcesoria CAR-AUDIO, które nadal są popularne i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić.

Innym rodzajem anten są natomiast anteny samochodowe TV. Ze względu na to, że nowe samochody często mają montowane ekrany lub monitory, możliwe jest podłączenie do nich anteny tego rodzaju, dzięki czemu w naszym samochodzie dostępna jest telewizja. Oczywiście, kierowca, który prowadzi samochód, nie może jej oglądać, jednak montaż anteny TV jest świetnym urozmaiceniem dla naszych pasażerów, którzy podczas trasy mogą oglądać swoje ulubione programy. Co najlepsze, anteny samochodowe TV są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, ponieważ to właśnie dzieci często marudzą podczas długich tras, jednak włączenie telewizji jest w stanie odciągnąć ich myśli od długiej podróży.

Ładowanie telefonu podczas trasy z pomocą zasilaczy USB — rozwiązanie na problemy z baterią!

Telefony towarzyszą nam praktycznie podczas każdej czynności, którą wykonujemy. Obecnie używamy ich coraz częściej jako nawigacji oraz odtwarzacza muzyki w naszym samochodzie. Musimy mieć jednak na uwadzę to, że podczas dużego obciążenia, bateria telefonu szybciej się rozładowuje, dlatego konieczne jest zadbanie o to, aby telefon mógł być ładowany podczas jazdy. W tym celu powinniśmy zadbać o rozgałęziacz do gniazda zapalniczki, 2 gniazda USB, czyli rozwiązanie, które umożliwi nam zarówno korzystanie z gniazdka zapalniczki, jak i złącza USB w naszym samochodzie.

Korzystając z takich rozwiązań, możemy ładować nasz telefon, mając wolne gniazdko zapalniczki, do którego może być wpięte inne urządzenie. Możliwości, które w ten sposób otrzymujemy, są naprawdę duże, dlatego wyposażenie naszego samochodu w akcesoria CAR-AUDIO jest sposobem na zwiększenie naszego komfortu na drodze, a to właśnie on jest niezbędny, aby dobrze czuć się za kierownicą.