Budowa dobrego zestawu nagłośnienia do naszego samochodu może wydawać się nam skomplikowana, jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z tworzeniem tego typu zestawów. Z pomocą przychodzą nam jednak internetowe fora, dzięki którym dowiemy się, w jaki sposób stworzyć zestaw, aby spełniał on nasze wszystkie marzenia dotyczące zestawu car-audio do naszego samochodu.

Od czego zacząć budowę zestawu grającego do naszego samochodu?

Praktycznie każda osoba uwielbia towarzystwo muzyki podczas podróżowania samochodem. Niestety, ale zazwyczaj w samochodach są montowane budżetowe rozwiązania grające, przez co jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Właśnie dlatego konieczne jest, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, od jakiego elementu zacząć budowę naszego zestawu car-audio, aby był on jak najbardziej skuteczny oraz satysfakcjonował nas pod każdym możliwym warunkiem związanym z tematyką nagłośnienia samochodowego i wbrew pozorom, głośniki nie są elementem, od którego zaczynamy budowę zestawu.

Na samym początku musimy wybrać serce naszego zestawu, którym niewątpliwie są radia samochodowe. Pomimo tego, co mogłoby nam się wydawać, to właśnie radioodtwarzacze odgrywają wielką rolę w stworzeniu dobrego zestawu grającego, ponieważ mają one wielki wpływ na jakość dźwięku, która przenoszona jest następnie na głośniki. Obecnie, rynek nasycony jest wszelkiego rodzaju odbiornikami, dzięki czemu mamy duży wybór sprzętu, po który możemy sięgnąć, niezależnie od tego, czy chcemy wybrać stację multimedialną, czy samo radio samochodowe pozbawione dodatkowych opcji, które, choć mogą wydawać się potrzebne, to dla wielu osób są po prostu zbędne.

Głośniki samochodowe mają wielkie znaczenie!

Chociaż producenci samochodów ograniczając miejsce, które możemy poświęcić na umieszczenie głośnika, to obecnie bez problemu możemy zadbać o to, aby w miejsce małego głośnika włożyć głośnik większy. Aby to wykonać, potrzebujemy co prawda dystansów MDF, jednak dla osoby, której zależy na stworzeniu świetnego zestawu car-audio montaż tego rodzaju dodatku nie jest niczym wymagającym. Stosując dystanse, jesteśmy w stanie zwiększyć wybór głośników, ponieważ nie musimy się już ograniczać do rozmiaru narzuconego nam przez projektanta samochodu, który stworzył model auta dla ogółu klientów.

Z doborem głośników wiąże się jednak wybór odpowiedniego wzmacniacza, ponieważ budując car-audio nie możemy zapominać, że aby funkcjonowało ono w odpowiedni sposób, musimy je zasilić. Oczywiście, wzmacniacz powinien zostać dobrany do sprzętu, którym już dysponujemy, ponieważ musi on zapewnić odpowiednią moc. Co prawda, jeżeli posiadamy już wzmacniacz samochodowy, możemy dobierać do niego resztę sprzętu, jednak jest to ograniczenie, którego powinniśmy unikać, gdyż może się okazać, że w ten sposób nie uda nam się stworzyć zadowalającego nas zestawu car-audio.

Zestaw car-audio bez subwoofera? Nie ma mowy

Co prawda, stworzenie prawdziwego zestawu grającego do naszego auta jest możliwe, bez dużych nakładów finansowych, jednak jeżeli mamy w zanadrzu większą sumę, warto pomyśleć o wybraniu subwoofera, którego zadaniem będzie uwydatnienie niskich brzmień. To właśnie on sprawia, że wszystko dookoła naszego auta zaczyna się trząść, dlatego odpowiedni dobór subwoofera do reszty naszego sprzętu jest konieczny, aby muzyka wybrzmiała w pełni swojej okazałości. Tuby basowe popularne są od dawna, jednak obecnie są one niezwykle rozwinięte, dzięki czemu mamy szeroki wybór sprzętu do naszego auta.

Jeżeli jesteśmy nowi w tematyce car-audio, możemy zastanawiać się, czym różni się subwoofer aktywny od pasywnego, jednak już śpieszę z wyjaśnieniem. Osoby, które mają już zakupiony wzmacniacz, powinny wybrać subwoofer pasywny, ponieważ nie jest on wyposażony we wzmacniacz. Z kolei, jeżeli chcemy zaoszczędzić nasze fundusze na wzmacniaczu, powinniśmy sięgnąć po subwoofery aktywne, takie jak skrzynia aktywna Blaupunkt GTb 8200 A + Zestaw kabli, w której zestawie znajduje się już wzmacniacz, dzięki czemu sprzęt po odpowiednim montażu jest już gotowy do działania.

Wykończenie zestawu car-audio, czyli wygłuszanie auta!

Kupując nasz wymarzony zestaw car-audio może okazać się, że jakość dźwięku nadal nas nie zadowala. Oczywiście winowajcy takiej sytuacji możemy szukać w kilku miejscach, jednak na początku warto pomyśleć o wygłuszeniu naszego samochodu. W ten sposób zredukujemy hałas generowany przez pęd powietrza oraz działanie naszego silnika, a co najważniejsze, izolacja akustyczna pozytywnie wpłynie na dźwięk muzyki wybrzmiewający z naszych głośników.

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne przedmioty, z którymi stworzysz swój wymarzony zestaw car-audio. Maty wygłuszające, głośniki, czy subwoofery to tylko początek sprzętu, który znajdziesz na naszej stronie, ponieważ od wielu lat zajmujemy się sprzedażą sprzętu najwyższej jakości, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby, które pragną, aby ich samochód zmienił się w najlepszy zestaw muzyczny, który mogą sobie wyobrazić.