Poznaj zalety nawigacji samochodowej!

Poznaj zalety nawigacji samochodowej!

Poznaj zalety nawigacji samochodowej!

Podczas długich podróży w nieznane tereny, bardzo często nie będziemy w stanie określić naszej dokładnej lokalizacji. W jaki sposób możemy sobie poradzić z tym niezwykle trudnym problemem? Wystarczy jedynie zdecydować się na zakup sprawdzonej nawigacji samochodowej, która sprosta naszym wszelkim oczekiwaniom. W tym artykule przedstawimy zalety tego wspaniałego rozwiązania!

Podróże stają się znacznie prostsze!

Wszyscy uwielbiamy wspólne podróże wraz z naszymi najbliższymi. Możemy się wówczas udać w miejsce, które wcześniej było nam całkowicie nieznane, aby zaznać odrobiny relaksu. Niestety brak nawigacji w dzisiejszych czasach w zasadzie całkowicie ogranicza nam możliwość podróżowania, dlatego warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu. W przypadku nawigacji samochodowych możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje. Na samym początku skupimy się na urządzeniach fizycznych, w których znajdziemy w pełni profesjonalne oprogramowanie nawigacyjne.

Sprzęt tego typu był niezwykle popularny kilka lat temu, gdy telefony komórkowe nie były jeszcze aż tak rozwinięte. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że charakteryzuje się ogromną dokładnością w lokalizacji. Błąd pomiarowy jest stosunkowo niski, co pozwoli nam niemalże całkowicie ograniczyć możliwość zboczenia z trasy. Warto również zwrócić uwagę na to, że fizyczne urządzenie charakteryzuje się bardzo długim czasie pracy na baterii, gdyż energia nie jest pochłaniana przez pozostałe funkcje, jak ma to miejsce np. w smartphone’ach. Ogromną wadą może być jednak duża cena, która z biegiem czasu maleje w nieznaczny sposób.

Nawigacja telefoniczna

Najpopularniejszym rodzajem nawigacji będzie oczywiście ta, którą znajdziemy w naszych telefonach komórkowych. Odwiedzając sklep Google Playlub Apple App Store, będziemy mogli spotkać się z wieloma propozycjami aplikacji, które będą oferować funkcjonalność na różnych poziomach. Najpopularniejszą formą będzie oczywiście ta, którą zapewnia nam Google.

Mówimy tutaj o całkowicie darmowym oprogramowaniu GPS, które umożliwia nam kierowanie głosem, wszelkie informacje uzupełniane są na bieżąco poprzez połączenie z Internetem, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, na jakiej drodze znajduje się obecnie korek. Mimo wielu zalet możemy również wskazać wady. Niestety możemy spotkać się wieloma problemami lokalizacyjnymi, gdyż polegamy tutaj głównie na podzespołach naszego telefonu. Jeżeli moduł GPS okaże się źle wykonany, lokalizacja może być utrudniona. Jeżeli jednak posiadamy smartphone’a z nowszej półki, to uważamy, że warto zainteresować się zakupem dedykowanego oprogramowania!

Dedykowana nawigacja

Na rynku bez większego problemu będziemy mogli znaleźć wiele aplikacji dedykowanych, za które przyjdzie nam zapłacić opłatę licencyjną. Najlepszym tego przykładem będzie oprogramowanie Janosik, które doskonale znane jest osobą żyjącym w trasie. Ta nawigacja samochodowa to przede wszystkim gwarancja dokładnego wymierzenia lokalizacji, ale i również uzyskiwania najświeższych informacji na temat pokonywanej przez nas trasy.

Możemy bez większego problemu dowiedzieć się o potencjalnych wypadkach, które nastąpiły na drodze, którą obecnie przemierzamy. Wszelkie fotoradary przestaną być dla nas jakimkolwiek problemem, gdyż poznamy ich dokładne umiejscowienie. Warto również wspomnieć, że użytkownicy mogą również zaznaczać miejsca potencjalnych kontroli prędkości. Sama opłata za program jest stosunkowo niska, więc uważamy, że warto zastanowić się nad tym wyborem. Funkcjonalność tego GPSA stoi na prawdopodobnie najwyższym poziomie, dzięki czemu dotarcie do nawet całkowicie nieznanych nam miejsc nie powinno sprawić absolutnie żadnego problemu.

GPS fizyczny czy w telefonie?

Wymieniliśmy dwa podstawowe rodzaje nawigacji samochodowych. Teraz pewnie pojawia się pytanie – na jaki wariant się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeżeli zależy nam na ogromnej dokładności, ale i również długim czasie na baterii, to nawigacja w wydaniu fizycznym powinna być dla nas najlepszą opcją. Jeżeli lokalizacja jest nam potrzebna tylko w przypadku dłuższych podróży raz na rok, warto postawić swój wybór na aplikacje mobilne, nawet na te darmowe. Wbrew pozorom funkcjonalność obu tych rozwiązań nie odbiega od siebie szczególnie mocno, mówimy głównie o niuansach, które bardziej przydadzą się zaawansowanym kierowcom.

Poznaj naszą bogatą ofertę nawigacji!

Jeżeli szykujesz się na dłuższą podróż, to na pewno chciałbyś wyposażyć się w odpowiednią nawigację, która bez większych problemów doprowadzi Cię do celu. Mamy nadzieje, że udało nam się przedstawić zalety obu tych rozwiązań, więc teraz decyzja sprowadza się głównie do Twojej osoby. Na naszej stronie zakupisz nawigacje fizyczne, jak i również w formie oprogramowania. Zapewniamy doskonałe produkty, charakteryzujące się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością w atrakcyjnych cenach. Poznaj nasze atuty już dziś, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. Jeżeli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Tobie jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszą obsługą klienta, która odpowie na wszystkie nurtujące pytania.