Systemy car-audio na stałe zadomowiły się w wielu samochodach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one naprawdę świetnymi urządzeniami, które pozwalają na ulepszenie dźwięku w samochodzie niezależnie od gatunku muzycznego, którego na co dzień słuchamy. Subwoofery są urządzeniami umiłowanymi przez miłośników mocnych basów, jednak tworząc nagłośnienie do samochodu, każdy powinien o nich pomyśleć.

Czym są subwoofery aktywne?

Osoby, które są dopiero na początku przygody z tworzeniem zestawów nagłośnienia do samochodu, mogą nie do końca orientować się, czym są subwoofery aktywne oraz jakie jest ich zastosowanie. Na samym początku warto, jest poruszyć ich wygląd, ponieważ jest on dość specyficzny. Subwoofery aktywne zazwyczaj zamknięte są w skrzyniach lub tubach basowych, które mają duży wpływ na jakość wydawanego dźwięku, dlatego najczęściej spotkamy się właśnie z takim kształtem obudowy głośnika. Taka obudowa ma również ważną rolę w kwestii ochrony urządzenia, ponieważ dobre zamknięcie redukuje możliwość uszkodzenia sprzętu w czasie podróżowania.

Wyjaśniając wygląd subwoofera aktywnego, możemy przejść do jego specyfikacji. Subwoofer aktywny zamknięty w skrzyni wyposażony jest w duży oraz naprawdę mocy głośnik lub głośniki niskotonowe, których charakterystyka pozwala na schodzenie na jak najniższe tony, dzięki czemu sprzęt obdarowuje nas potężnym basem, który potrafi nawet trząść samochodem. Nie jest to jednak możliwe bez wzmacniacza, który pozwoli na zasilenie głośnika, jednak subwoofery aktywne wyposażone są we wbudowany wzmacniacz, który jest idealnie dopasowany do potrzeb zakupionego przez nas sprzętu. 

Subwoofery aktywne do samochodu — czy warto na nie postawić?

Zestawy car-audio na stałe zadomowiły się w naszej kulturze. Są one niezwykle popularne, w szczególności dlatego, że do ich działania nie musimy dokupować dodatkowych elementów. Subwoofery aktywne działają na podobnym schemacie, ponieważ jest to kompletny sprzęt, którego zakup pozwala nam na podłączenie bez konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu. Oczywiście, to które subwoofery są lepsze, czy te pasywne, czy aktywne to kwestia indywidualna każdej osoby, ponieważ w przypadku rozwiązań aktywnych mamy większą kontrolę nad sprzętem, jednak subwoofery aktywne to sprzęt od samego początku gotowy do działania.

Zalety subwooferów aktywnych sprawiają, że większa ilość kierowców po nie sięga, dlatego możemy je częściej spotkać. Chociaż mogłoby się wydawać, że całkowity zestaw będzie odbiegał od poziomu indywidualnie dopasowanego sprzętu, takie stwierdzenie bardzo często jest błędem. Osoba, która nie jest zaznajomiona z tematyką car-audio może nieświadomie sprawić, że sprzęt, na który wydała sporą ilość pieniędzy, nie będzie ze sobą współgrał. Dla przykładu, kupując subwoofer pasywny oraz wzmacniacz, możemy wybrać nieodpowiedni model, który nie będzie w stanie dać głośnikowi odpowiedniej mocy, przez co subwoofer, który w teorii miał być lepszy, będzie grał dużo gorzej niż sprzęt ze zestawu.

Kiedy powinniśmy zainwestować w subwoofery aktywne?

Pytania dotyczące sprzętu pojawiają się w głowach wielu kierowców. Ciężko więc jest znaleźć czas, w którym powinniśmy sięgnąć po subwoofery aktywne, ponieważ są to jedynie rozwiązania dodatkowe, które nie mają wpływu na prowadzenie samochodu. Wszystko zależy od przypadku, w którym jesteśmy fanatykami muzyki i chcemy, aby wybrzmiewała ona jak najlepiej w naszym aucie. Bardzo często, auta wyposażone w fabryczne głośniki oraz radioodbiorniki spłycają dźwięki muzyki, której chcemy posłuchać, a w takim momencie możemy zastanawiać się, co powoduje nagły spadek jakości muzyki, która jest obecnie odsłuchiwana.

W takiej sytuacji winowajcą może być słaba jakość głośników, które zostały fabrycznie zamontowane, lub brak jakiegokolwiek wzmacniacza, który wspomógłby nasz sprzęt, aby mógł on dać z siebie sto procent. Subwoofery aktywne to również urządzenia, które gwarantują nam uwydatnienie niskich dźwięków, a zamontowany w nich wzmacniacz pomoże głośnikom, z wytworzeniem odpowiedniej mocy niezbędnej do pełnego działania. Co więcej, przeniesienie niskich dźwięków na subwoofer pozwala na lepsze wybrzmienie innych dźwięków przy pomocy reszty zestawu głośnikowego, dlatego inwestycja w subwoofery aktywne to sposób na poprawienie jakości dźwięku w aucie.

Subwoofery aktywne dostępne w ofercie naszego sklepu!

Nasz sklep od wielu lat zajmuje się tematyką nagłośnień samochodowych. Właśnie dlatego w naszej ofercie subwoofery, tuby to sprzęt najwyższej jakości pochodzący tylko od sprawdzonych firm. Urządzeniem, które warto wyróżnić z naszej oferty jest subwoofer ze wzmacniaczem ALPINE SBG-30KIT. ALPINE to firma, która od wielu lat zajmuje się produkowaniem nagłośnienia samochodowego, dlatego wybierając ich sprzęt, możesz być pewny, że w Twoim samochodzie znajdzie się subwoofer aktywny najwyższej jakości, który we wspaniały sposób pozwoli Ci na oddanie się muzyce w czasie krótkich oraz długich podróży.