Jak wybierać najlepsze ładowarki samochodowe

Jak wybierać najlepsze ładowarki samochodowe

Każdy kierowca choć raz przekonał się, jak bardzo uciążliwy potrafi być rozładowany telefon podczas podróżowania samochodem. Nawet najkrótsza podróż bez naładowanego telefonu może być dla nas problemem, gdy potrzebujemy natychmiastowo wykonać pilny dla nas telefon. Dlatego właśnie powinniśmy sięgać po najlepsze ładowarki samochodowe, które uratują nas w sytuacjach, w których potrzebujemy telefonu.

Ładowarki samochodowe przewodowe, czyli klasyczne rozwiązanie!

Rozwiązaniem, które najczęściej spotykane jest w samochodach, jest zasilacz USB, do którego możemy wpiąć dwa przewody ładujące. To klasyczne już rozwiązanie ma wielu zwolenników, ponieważ jest ono niezwykle proste w obsłudze, a dodatkowo jest ono praktyczne. Co więcej, cena zasilacza jest naprawdę niska, a do jego obsługi potrzebujemy tylko gniazdka zapalniczki, oraz przewodu dopasowanego do naszego samochodu. Takie rozwiązanie ma jednak czasami swoje minusy, w szczególności, gdy szukamy najtańszej opcji. Wiele stron lub sklepów oferujących zasilacze sprowadza je z niesprawdzonych źródeł, dlatego ich napięcie może być niskie.

Oczywiście nie powinniśmy całkowicie demonizować zasilaczy USB, ponieważ, gdy postawimy na sprawdzony sprzęt, urządzenie może działać bez żadnych zastrzeżeń wiele lat. Najważniejsze jest jednak, aby proces wyboru ładowarki samochodowej nie był uzależniony tylko od ceny urządzenia, a od jego jakości. W kwestii tego najtańszego sprzętu warto jeszcze wspomnieć, że jego zakup, a następnie montaż w naszym samochodzie, może spowodować poważne uszkodzenie instalacji elektrycznej auta, w rezultacie czego nasza oszczędność zamieni się w naprawdę kosztowną naprawę samochodu.

Nowoczesne ładowarki samochodowe — ładowarki indukcyjne!

Technologia ładowania z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Prowadzi to również do powstawania nowych rozwiązań, takich jak ładowarki samochodowe indukcyjne. Osoby, które nie interesują się nowymi technologiami, mogą być nieświadome, czym jest to rozwiązanie, dlatego warto to wyjaśnić. Standardowe ładowarki samochodowe wymagają od nas przewodów, jednak w przypadku technologii indukcyjnej, wystarczy położyć telefon na płycie ładującej, a on zacznie się ładować. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego telefonu, ponieważ smartfon musi być dostosowany do takiego rodzaju ładowania.

Natomiast, jeżeli nasz telefon jest dostosowany do ładowania indukcyjnego, mamy dostęp do naprawdę wspaniałej metody ładowania. Indukcja jest naprawdę wydajna, a co więcej daje nam dostęp do szybkiego ładowania, bez potrzeby podpinania kabla. W ten sposób możemy łatwo korzystać z naszego telefonu, a gdy go odłożymy, będzie się on nadal ładował. Musimy przypomnieć jednak o tym, że korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu, może doprowadzić do tragicznych skutków, dlatego powinniśmy korzystać z niego tylko w koniecznych sytuacjach.

Które ładowarki samochodowe najlepiej wybierać?

Ze względu na dużą dostępność ładowarek, możemy kupić je wszędzie. I to właśnie powoduje, że zastanawiamy się, jaki sprzęt najlepiej wybrać. Oczywiście pierwszą rzeczą, jest dopasowanie technologii ładowania do posiadanego telefonu, jednak w przypadku, gdy obsługuje on zarówno ładowanie przewodowe, jak i bezprzewodowe, powinniśmy spojrzeć na parametry urządzenia. Choć ładowarki indukcyjne są niezwykle praktyczne, lepiej sięgnąć po zasilacze USB z wyższej półki, niż po te, które ładują dotykiem, ale są naprawdę tanie. Oczywiście, tanie urządzenia potrafią być wydajne, dlatego warto sprawdzać ich pochodzenie.

Jednoznaczne powiedzenie, które ładowarki samochodowe są lepsze, jest niezwykle trudne, ponieważ każdy użytkownik ma swoje indywidualne preferencje. W przypadku ładowarek indukcyjnych należy jednak pamiętać, że zajmują one więcej miejsca i potrzebują odpowiedniej powierzchni, tak aby swobodnie leżały. Sprawia to, że nie będą one dobrym rozwiązaniem do każdego rodzaju samochodu.

Ładowarki samochodowe godne polecenia!

W ofercie naszego sklepu znajdziesz ładowarki samochodowe wysokiej jakości, które zdecydowanie warte są polecenia. Każde z urządzeń przeszło testy, które gwarantują Ci, że sprzęt jest bezpieczny dla Ciebie oraz Twojego samochodu. Jeżeli chciałbyś postawić na ładowarki indukcyjne, ciekawą opcją z naszego sklepu jest Inbay - Zestaw do ładowania bez przewodowego z trzema cewkami w samochodzie. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się każdemu kierowcy, który nie lubi plątających się w samochodzie przewodów.

Dla osób preferujących bardziej klasyczne rozwiązania polecamy zasilacze USB, które również dostępne są w naszej ofercie lub bardziej rozbudowane sprzęty, takie jak Bury Motion Universal Mobilny zestaw głośnomówiący Bluetooth® do smartfonów, czyli uchwyt samochodowy połączony z ładowarką samochodową.