Czy antyradary są warte swojej ceny?

Czy antyradary są warte swojej ceny?

Zmieniająca się ustawa prawo o ruchu drogowym coraz drastyczniej utrudnia życie każdego z nas. Oczywiście całkowity brak tej ustawy sprawiłby, że każde wyjście z domu byłoby walką o życie, jednak zaostrzanie się już radykalnych przepisów, sprawia, że prawie każdorazowy wyjazd autem, może być ukarany sowitym mandatem, który nie ucieszy żadnego z kierowców, niezależnie od częstotliwości jazdy.

Czym są antyradary?

Aby nie kupować kota w worku, warto dowiedzieć się szczegółowo, czym jest urządzenie, które mamy zamiar kupić do naszego auta. Ich cena wcale nie jest mała, a kupienie akcesoria, które nie będzie nam przydatne, całkowicie mija się z celem. Antyradary, to urządzenia, które montujemy w samochodzie, a dzięki nim możemy bardzo łatwo uniknąć mandatów. W jaki sposób? W zależności od urządzenia, które wybierzemy, antyradar może ostrzegać nas o odbywających się na drogach kontrolach, dzięki czemu będziemy mieli więcej czasu na dostosowanie się do przepisów, które obowiązują na danym odcinku drogi.

Samo urządzenie za sprawą swojej wielkości jest stosunkowo niewidoczne, dlatego mamy pewność, że podczas kontroli pozostanie ono dyskretnie ukryte, a dodatkowo ze względu na swój wygląd, nie rzuca się ono w oczy, ponieważ wygląda jak nawigacja czy telefon. Co więcej, korzystając z tego typu urządzenia, zostaniemy poinformowani o zdarzeniach, takich jak wypadki, objazdy, czy innych przypadkach losowych, które mógłby skutecznie wydłużyć naszą trasę. Nie jest to jednak koniec korzyści korzystania z urządzeń takich jak YANOSIK GTm GPS, GSM/GPRS 32GB, w cenie urządzenia dostaniemy aż dwanaście miesięcy abonamentu!

Inne rodzaje antyradarów

W ofercie naszego sklepu znajdują się również czujniki laserowe montowane do tablicy rejestracyjnej. Z ich obecnością żaden miernik prędkości nie będzie dla nas problemem. Urządzenie pozwala nam na całkowitą ochronę przed laserowymi pomiarami prędkości, pomiarami odcinkowymi, fotoradarami oraz mobilnymi i radarowymi pomiarami prędkości. W ten sposób jedno urządzenie, dostosowane specjalnie pod nasz Polski rynek pozwala na pozbycie się wszelkich problemów związanych z pomiarami prędkości.

Urządzenie, chociaż wydaje się niezwykle praktyczne, może doprowadzać nas do myśli, w jaki sposób jest ono aktualne z obecnym stanem rzeczy. Jednak odpowiedź na to pytanie jest równie prosta. Za sprawą wgranego oprogramowania, urządzenie możemy, a nawet musimy aktualizować. Do tej czynności wystarczy nam zwykły komputer oraz pendrive. Baza danych dostępna do urządzenia regularnie się aktualizuje, aby zapewnić kierowcą bezpieczną podróż bez zmartwień o kontrole prędkości, które mogą skutecznie uszczuplić nasz portfel.

Antyradary — dodatkowe akcesoria do urządzeń

Korzystając z urządzeń elektronicznych, możemy potrzebować dodatkowych akcesoriów, które pomogą nam w ich użytkowaniu. Nie inaczej mają się antyradary, do których znajdziemy różne dodatki pomagające nam. W naszym sklepie znajdziesz między innymi kabelek zasilający, do Yanosika GT, który okaże się przydatny, gdy Twój fabryczny przewód się uszkodził. Co więcej, Yanosik GT świetnie nada się na motocykl, jednak aby z niego korzystać potrzebny będzie nam uchwyt połączony z etui, aby ułatwić montaż urządzenia.

Będąc przy kwestiach montażu, warto również wspomnieć o uchwytach magnetycznych, dzięki którym z łatwością zamontujemy nasze urządzenie na kratce wentylacyjnej. Uchwyt magnetyczny jest wystarczająco mocny, aby utrzymać urządzenie nawet na trudnych i wyboistych trasach, dlatego dziury w drodze lub ostre zakręty nie są mu straszne. Sprawdzony uchwyt to również uniwersalna opcja, która utrzyma Twojego smartfona, dlatego, gdy nie korzystasz z Yanosik GT, możesz zamontować na nim smartfona.

Jak wygląda kwestia legalności antyradarów?

Każda osoba korzystająca z antyradarów musi wziąć pod uwagę fakt, że dystrybucja urządzenia jest całkowicie legalna, jednak przepisy prawne obecne w naszym kraju mówią, że montowanie w aucie urządzenia zakłócającego lub wykrywającego fotoradary jest nielegalne. Oczywiście luki prawne sprawiają, że samo posiadanie urządzenia nie jest karalne, dlatego producenci oraz kierowcy mają w pewien sposób furtkę na ochronę przed mandatami. Jeżeli zainteresowałeś się tematyką tych urządzeń, sprawdź naszą kategorię, w której znajdziesz antyradary samochodowe. Pełen wachlarz urządzeń pozwoli Ci na znalezienie urządzenia, które najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Warto również wspomnieć, że producent oraz dystrybutor sprzętu nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia, oraz kary, które spowodowane zostały nadmierną prędkością lub nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu zakupionego na naszej stronie. Każdy kierowca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów drogowych, a sprzęt powinien traktować jako sposób na uniknięcie przypadkowego przekroczenia prędkości wynikającego z chwilowego zamyślenia.