Ładowarki samochodowe i ich rodzaje

Problemy z rozładowaną baterią w swoim telefonie miewał już każdy kierowca, który regularnie jeździ od co najmniej kilku lat. Nie da się ukryć, bywa to uciążliwe, gdy musimy skorzystać z telefonu, a ten odmawia nam niestety posłuszeństwa, przez co zostajemy sami w naprawdę trudnej sytuacji, a wyjścia z niej nie widzimy. W tym momencie naszym najlepszym przyjacielem okaże się ładowarka samochodowa.

Ładowarki samochodowe indukcyjne

Indukcja jest rozwiązaniem stosunkowo świeżym. W głównej mierze kojarzy nam się ona z gotowaniem, jednak ładowarki samochodowe również podążają za tym trendem, przez co coraz częściej do ładowania używa się rozwiązań indukcyjnych, i nie da się ukryć, że są one wspaniałe, dla każdego użytkownika posiadającego taką opcję ładowania telefonu. W czym tkwi sekret? Dzięki tej technologii nie musimy podłączać do naszego telefonu przewodu, ponieważ wystarczy nam położenie go w odpowiednim miejscu, a ładowarka zrobi za nasz wszystko. Co więcej, to rozwiązanie jest strasznie praktycznie w przypadku częstego podnoszenia telefonu.

Dzięki nowej technologii nie musimy męczyć się z kablami, które dosyć często plączą nam się, co może spowodować dłuższe oderwanie się od toru jazdy, ponieważ kabel może zahaczyć nam, na przykład o gałkę zmiany biegów. Dodatkowym plusem ładowania indukcyjnego jest prostota całego przedsięwzięcia, wystarczy połączyć kilka przewodów, aby ładowarki samochodowe działały bez żadnych problemów, dlatego nie musimy za każdym razem podłączać ładowarki, ponieważ działa ona za każdym razem, gdy dostarczymy prądu do naszego samochodu. Jest to rozwiązanie, które pokochamy za pierwszym razem, gdy z niego skorzystamy.

Czy ładowarki samochodowe dostępne są do mojego samochodu?

Jest to pytanie, które może nurtować wiele, szczególnie tych, które nie posiadają w samochodzie wydzielonego miejsca na takie przedsięwzięcia. Jednak na rynku dostępne są zarówno ładowarki samochodowe uniwersalne do każdego samochodu, jak i te, które są uniwersalne dla różnych marek samochodowych. Dzięki czemu, bez problemu dopasujemy odpowiednią ładowarkę indukcyjną do naszego auta, jedynie, na co musimy zwrócić uwagę, to wydzielone miejsce, w którym może zostać umieszczona ładowarka, tak aby nasz telefon zmieścił się na niej.

Przechodząc dalej, warto wspomnieć o tym, że ładowarki samochodowe są tworzone również pod konkretny model samochodu. Występują one szczególnie wtedy, gdy samochód fabrycznie przystosowany jest pod takie udogodnienie, jednak ze względu na pakiet, który wybraliśmy, nie zostały one zamontowane. W naszym sklepie znajdziemy modele takie jak Inbay ładowarka indukcyjna BMW X3 (F25) 10W 2010 -2014, stworzone specjalnie dla BMW X3, dzięki czemu wygląd wnętrza samochodu w żaden sposób się nie pogarsza, a wręcz przeciwnie, ładowarki samochodowe dodają prestiżu do wnętrza naszego auta.

Ładowarki samochodowe zawarte w uchwytach

Innym, ale również ciekawym rozwiązaniem, w którym wykorzystuje się ładowarki samochodowe, jest umiejscowienie ich w uchwytach na telefon. Taka opcja jest szczególnie przydatna, gdy nasz telefon służy nam jako GPS lub zestaw głośnomówiący. Wyjście jest niezwykle praktyczne, ponieważ nie dosyć, że utrzymujemy telefon w polu widzenia, dzięki czemu nie musimy odciągać wzroku, aby spojrzeć na nawigacje, to dodatkowo się on ładuje, przez co wychodząc ze samochodu, nasz telefon jest naładowany. Ładowarki samochodowe z tak praktycznymi opcjami zadowolą nawet najbardziej wymagających kierowców, którzy potrzebują cały czas być pod telefonem.

Nie sposób jest nie wspomnieć o innych dodatkach, jakie mają ładowarki samochodowe umiejscowione w uchwytach. Uchwyty są obrotowe, dlatego z łatwością dostosujemy je do naszych wymagań, w zależności czy chcemy, żeby telefon ustawiony był w pionie czy poziomie. Sam uchwyt posiada wbudowany mikrofon, dzięki któremu minimalizuje szumy, aby zwiększyć komfort rozmowy, a co więcej, możemy połączyć nasz telefon za pomocą bluetooth. Występowanie tak ciekawych rozwiązań w zwykłym uchwycie jest naprawdę czynnikiem, sprawiającym, że ładowarki samochodowe są jeszcze bardziej przydatne, niż się wydaje.

Warte polecenia ładowarki samochodowe, które zadowolą każdego kierowcę!

Każda osoba szuka idealnego rozwiązania, które połączy jak najniższą cenę, z jak najwyższą jakościom. Znalezienie takich produktów może okazać się uciążliwe, jednak na rynku znajdziemy ładowarki samochodowe, spełniające wszystkie najważniejsze kryteria. W kwestii uchwytów zdecydowanie warto zainteresować się Bury Motion Universal Mobilny zestaw głośnomówiący Bluetooth® do smartfonów, łączącym wszystkie wspomniane wcześniej opcje.

Dla osób szukających z kolei ładowarki indukcyjnej warto dowiedzieć się więcej o Inbay - Zestaw do ładowania bez przewodowego z trzema cewkami w samochodzie 10W. Ładowarki samochodowe tego typu stają się niezwykle popularne, dlatego nie warto czekać z ich zakupem, ponieważ komfort otrzymywany przez nie jest naprawdę nie z tej ziemi.