Sezon jesienno-zimowy, to okres, w którym zwierzęta szukają ciepłego schronienia przed niskimi temperaturami. Jako swoje kryjówki, bardzo często wybierają samochody, dokładniej miejsca pod maską, które zapewniają im ochronę przed minusowymi temperaturami. Mimo że potrzebują one schronienia, to nie jest to odpowiednie miejsce, a kierowcy samochodów, powinni zadbać, aby zwierzęta tam nie wchodziły.

W jaki sposób działają odstraszacze samochodowe?

Odstraszacze samochodowe, to elektroniczne urządzenia wydające ze siebie dźwięki, które są niesłyszalne ludzkim uchem. Wydawany dźwięk jest jednak słyszalny przez szkodniki, które mogłyby chcieć zamieszkać pod maską naszego samochodu. Okres zimowy charakteryzuje się niezwykle niskimi temperaturami, a zwierzęta takie jak kuny, w poszukiwaniu schronienia potrafią wejść pod maskę samochodu i urządzić sobie pod nią miejsce, które zapewni im ochronę. Takie rozwiązanie nie jest jednak satysfakcjonujące dla nas oraz naszego samochodu, dlatego jak najszybciej powinniśmy się pozbyć szkodników.

Sprawdzone odstraszacze samochodowe skutecznie zniechęcają zwierzęta przed eksploracją naszego samochodu. Urządzenie jest jednak bezpieczne dla zwierząt, ponieważ działa ono tylko jako metoda na ich odstraszenie. Słabe impulsy prądowe nie zabijają zwierząt, tylko je wypłaszają, dzięki czemu nie mamy na sumieniu ich życia, a jedynie chronimy nasz samochód. Warto zaznaczyć, że pomimo skutecznego działania, urządzenie nie pobiera zbyt dużo mocy, dlatego nie musimy się martwić, że przez dłuższy postój wyładuje się nasz akumulator, przez co uniemożliwimy sobie podróż autem.

Dlaczego kuny są niebezpieczne dla naszego auta?

Oczywistym faktem jest to, że zwierzęta nie rozumieją działania samochodu. Właśnie dlatego kuny pod maską samochodu mogą wyrządzić nam wiele szkód. Pomimo popularnej opinii, która głosi o tym, że szkodniki tworzą pod maską swoje gniazda, sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ bardzo często kuny traktują nasz samochód jako spiżarnie na jedzenie. Właśnie dlatego w zimowych okresach możemy pod naszą maską znaleźć resztki chleba czy mięsa, które nie wiadomo czemu się pod nią znajdują. Nie powinniśmy lekceważyć tego problemu, ponieważ jest on naprawdę poważny, a małe drapieżniki potrafią narobić nam poważnych szkód.

Jak możemy stwierdzić, że w naszym samochodzie znajduje się kuna, i jak mogą wyglądać potencjalne straty? Na początku, możemy zauważyć pozostawione ślady łapek oraz pożywienie pozostawione w naszym samochodzie. Jest to jednak stosunkowo gładki scenariusz, ponieważ szkody są dużo gorsze. Kuny mogą przegryzać przewody, instalacje oraz zabezpieczenia. Właśnie dlatego odstraszacze samochodowe są tak ważnym urządzeniem. W przypadku ich braku oraz obecności kun nasz samochód może na nawet ulec totalnemu zniszczeniu, poprzez wywołanie pożaru na skutek zwarcia.

Czy elektryczne odstraszacze samochodowe, to najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się szkodników na zawsze?

Wiele osób, może się zastanawiać, czy elektryczne odstraszacze samochodowe, są najlepszą opcją, aby odstraszyć zwierzęta. Krótka odpowiedź brzmi tak, ponieważ ich alternatywą są preparaty, które nie zawsze będą skuteczne, a co więcej, musimy je stosować regularnie, aby ich działanie nam pomogło. Zazwyczaj działają one przez kilka tygodni, jednak w ich przypadku, nie da się jednoznacznie określić, ile czasu będą one skutecznie. Ultradźwiękowy odstraszacz dużej mocy przeciwko szkodnikom jest natomiast urządzeniem o wysokiej skuteczności i raz poniesiony koszt zapewni nam skuteczną ochronę na lata.

W naszym dziale odstraszacze samochodowe znajdziesz również inne skuteczne urządzenia, które dopasujesz do wielkości samochodu. W ten sposób każda osoba znajdzie coś dla siebie, a obawy o uszkodzenia spowodowane przez szkodniki nie powinny nam już więcej zawracać głowy. Należy przyznać, że raz poniesiony koszt, który wyniesie maksymalnie 600 złotych, jest dużo lepszym wyborem niż ryzykowanie życiem, w sytuacji, w której kuna przegryzie nam przewody hamulcowe lub doprowadzi do zwarcia pod maską silnika.

Sięgaj tylko po działające odstraszacze samochodowe!

Pomimo tego, że na rynku artykułów samochodowych znajdziemy wiele urządzeń o podobnym działaniu, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo w ruchu samochodowym jest niezwykle ważne. Właśnie dlatego nie powinniśmy wybierać produktów niewiadomego pochodzenia, ponieważ mogą one narobić więcej strat, niż zysków. Właśnie dlatego nasz sklep sprzedaje tylko renomowane urządzenia pochodzące od sprawdzonych firm, ponieważ naszym celem jest zadbanie o każdego klienta z osobna.

Decydując się na zakup odstraszacza samochodowego, musimy jednak pamiętać, że dźwięki wydobywające się z urządzenia mogą szkodzić naszym domowym zwierzętom. Dlatego ich stosowanie nie jest zalecane osobom posiadającym koty lub psy, a w szczególności zwierzęta takie jak chomiki oraz mysze domowe, ponieważ są one również narażone na działanie tego urządzenia.